WinSock XP Fix

0
833
Ücretsiz | 1.4 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.3

Özet

WinSock XP Fix, İnternet bağlantınız bozulmuşsa, bozuk bir bağlantıyı düzeltmenize yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış güçlü bir yazılım parçasıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

İnternet Bağlantısı Sorunlarını Çözme Programı

WinSock XP Fix, kötü amaçlı yazılımların ve bu tür yazılımların kaldırılmasının yanı sıra bozuk dosyalar ve kayıt defteri girdileri nedeniyle hatalı veya eksik İnternet bağlantısı eksikliği yaşandığında gerçek bir sorun çözücü olduğunu kanıtlayabilecek bir programdır.

Desteklenen işletim sistemleri

Bu yardımcı program, popüler olan Windows XP’nin yanında 95, 98, Millennium (Me) ve 2000 Server gibi daha az kullanılan Windows sürümlerinde çalışır.

Kırılmış bir bağlantıyı geri yüklemek için atmanız gereken birkaç adım vardır ve birçok kullanıcı, bilgisayar bilgi düzeyi nedeniyle müdahale etmemeyi tercih etmektedir. Öte yandan, daha tecrübeli kullanıcılar bile sorunu elden çözmek için ellerinden bir şey gelmiyorsa, WinSock XP Fix programını kullanabilirler.

Otomatik silme modu

WinSock XP Fix, Windows 2K ve XP kullanıcıları komut satırı işlemlerini kullanırken kayıt defterini kaldırmayı, kayıt defteri anahtarlarını silmeyi ve sonra Windows 95, 98 ve Me’de protokolleri eklemeyi içeren manuel müdahaleye düzgün, hızlı bir otomatik alternatif olarak gelir.

Kullanışlı Arayüz

Bu özel programın arayüzünde düzeltme ve kayıt defteri yedekleme işlemleri için iki işlev düğmesi barındırır. Bu, düzeltmeyi uygulamadan önce geçerli kayıt defteri durumunuzun bir kopyasını oluşturarak uygulamanın oldukça güvenli olmasını sağlar. Yedekleme işlemi, ERUNT (acil kurtarma yardımcı programı NT’nin kısaltılmış hali) adlı üçüncü parti programı tarafından övülür.

Sisteminizde yapılan değişiklikler

Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak WinSock XP Fix, onarım işlemleri eski desteklenen işletim sistemi setlerinden daha yenilere ayrıldığından mevcut İşletim Sistemini algılar. İkinci işlem, ağ bağdaştırıcısının IP adresinin serbest bırakılmasını, ardından TCP yığınının sıfırlanmasını belirtir. Bu son adım yalnızca Windows XP’de Netsh.exe’yi çağırarak mümkündür.

Bu görevler tamamlandıktan sonra uygulama, makineye özgü nitelikleri nedeniyle böyle bir “nakil” yapma kapasitesine sahip oldukları için, herhangi bir kayıt defteri TCP ve WinSock girdilerini varsayılan değerlerle değiştirerek devam eder. Bu, Hosts dosyasının durumudur, bu nedenle bir yedekleme işlemi de dahil olmak üzere aynı prosedür gerçekleşir.

WinSock XP Fix, pek çok kullanıcı tarafından, bilgisayarlar söz konusu olduğunda teknik bilgisi ne olursa olsun övülen bir programdır. İnternet bağlantınız kesildiğinde yeniden başlatmanın bir yolunu bulamadıysanız WinSock XP Fix, günü kurtaran yazılım uygulaması olabilir.

WinSock XP Fix Ekran Görüntüleri

Versiyon : 1.2
Dil : İngilizce
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here