Windows Live OneCare

0
613
Deneme Sürümü | 1.4 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4

Özet

Windows Live OneCare, hepsi bir arada, Microsoft’un bilgisayar bakımı hizmetini tanıtan bilgisayarınız için bakım ve güvenlik programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Bilgisayar Bakım Programı

Bilgisayar güvenliği, çalıştırdıkları işletim sisteminden bağımsız olarak bilgisayarlarını korumak istedikleri için her zaman dünya çapında kullanıcıların ana kaygısı olmuştur. Windows XP veya Windows Vista’yı kullananlar ve Windows zararlı yazılımlardan uzak tutmak için Microsoft’a güvenmeye karar verenler (bu arada başka bir ürünün yerini aldığı) Windows Live OneCare’yi kullanmaya karar verdiler.

Uygulama, kullanıcıların sürekli olarak koruma durumuna genel bir bakış atarak casus yazılım ve virüs tanımlarının güncellendiğinden ve taramaların düzenli olarak yapıldığından emin olabilmek için sezgisel bir arayüz içerir.

Ayrıca, güvenlik duvarı korumasının etkinleştirildiğinden ve bilgisayara herhangi bir kötü amaçlı veya şüpheli bağlantı kurulmadığından emin olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Live OneCare’in antivirüs tarafına ek olarak, uygulama önemsiz dosyaları kaldırmak, HDD’yi birleştirmek, güvenlik tehditleri için tarama yapmak veya önemsiz dosyaları taramak gibi işlemler de uygulayarak ana bilgisayarın performansını artıracak bir çimdik modülü içeriyordu.

Dahası, kullanıcılar en değerli dosyalarını düzenli olarak seçtikleri hedef konuma yedekleyebilirler.

Yazılımın diğer bir yararı da, birkaç bilgisayarın kendi alanına eklendiği sürece yönetilebilmesidir. Dezavantajları, daha önce de belirtildiği gibi, Windows Live OneCare kullanımdan kaldırılmıştır ve işlevlerinin çoğu, en son Windows sürümleriyle uyumlu olan gelişmiş Microsoft Security Essentials‘a dahil edilmiştir.

Windows Live OneCare Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2.5.2900.28
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Xp ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here