Watchdog Online Security Pro

0
544
Deneme Sürümü | 5.5 MB i n d i r
Editör İncelemesi
3.1

Özet

Watchdog Online Security Pro derin tarama moduna sahip antivirüs motoru, gerçek zamanlı koruma, keylogger ve kimlik hırsızlığı koruması sağlayan sezgisel bir arayüzle kullanıcıların hizmetine sunulmuş bir programdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Antivirüs ve Keylogger Koruması

Watchdog Online Security Pro, ransomware ve keyloggers’tan korunmanın yanı sıra gerçek zamanlı bir motor ve bulut desteğiyle dolu bir anti-malware uygulamasıdır. Tehditlere hızlı bir şekilde yanıt vererek ve harekete geçerek bilgisayarınızın ve kimliğinizin İnternet’in tehlikelerinden uzak tutulmasını amaçlıyor.

Yükleme işlemi uzun sürmüyor, ancak program tarafından açıkça belirtilmemesine rağmen, daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız iyi bir fikirdir. Testlerimiz sırasında, tuş takımı işlevleri nedeniyle olası bir arıza yaşadık, çünkü tuşa basıldığında ekranda rastgele karakterler gönderildi ve yeniden başlatıldığında normale döndü.

Watchdog Online Security Pro, bilgisayarınızı gerçek zamanlı olarak izlemek için systray’de çalışır, başlangıçta en yeni virüs tanımlarıyla güncellenir ve sabit sürücünüz için bir güvenlik değerlendirmesi oluşturmak için ilk tarama gerçekleştirir.

Özel taramalar yalnızca ana penceredeki dosyaları ve klasörleri sürükleyerek değil, aynı zamanda seçilen herhangi bir dosyanın, klasörün veya sürücünün sağ tıklama menüsünü açarak gerçekleştirilebilir. Herhangi bir zararlı nesne bulunursa, uygulama tarama sonuçları listesindeki her bir öğenin tam yolunu ve kötü amaçlı yazılım türünü gösterir ve bunları karantinaya gönderebilir veya onları PC’den kalıcı olarak kaldırabilirsiniz. Karantina, tehditleri PC’nin geri kalanından izole eder ve yanlış pozitiflerse bunları ortadan kaldırmaya veya geri yüklemeye karar vermeden önce nesneleri analiz etme zamanı verir.

Bununla birlikte, bağlam menüsünde ek seçenekler mevcuttur, çünkü güvenli olduğunu düşündüğünüz herhangi bir öğeyi (bir beyaz listeye ekleyip gelecekteki taramalardan korumak için) hariç tutabilir ve dosyaları yanlış pozitif olarak raporlayabilirsiniz; böylece topluluğun geri kalanı aynı dosyayla karşılaştığınızda kötü amaçlı yazılım uyarıları almazsınız.

Web hakkında daha fazla bilgiye kendi gözlerinizle bakarak daha fazla araştırma yapmak isterseniz ilgili nesneleri MD5 karması ve yayıncısı ile kontrol edebilir, dosyanın konumunu belirli bir yere taşımak için dosyanın yerini açabilir ve Dosyasını VirusTotal’a sağ tıklayarak diğer saygın antivirüs araçlarının görüşlerini alın.

Birden çok UI dilleri desteklenmektedir. Watchdog Online Security Pro’nun önemli olaylardaki systray’deki mesajları gösterebilmesine, taramaları otomatik olarak (başlangıçta, her gün, haftanın belirli bir gününde) çalışacak şekilde planlamasına ve enfeksiyonları temizlemeden önce geri yükleme noktaları oluşturmasına izin verebilirsiniz.

Hariç tutmaları yönetmek, kimlik hırsızlığı korumasını (keylogger’ları içerir) ve gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırakmak, aracın başlangıçta otomatik olarak çalışmasını engellemek ve bilinmeyen nesneleri analiz için bulutuna otomatik olarak yüklemek, engellenen tehditlerdeki sesleri devre dışı bırakmak ve Program ayarlarını değiştirebilmek ve gerçek zamanlı korumayı açmak / kapatmak için bir şifre ayarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Watchdog Online Security Pro’nun gerçek zamanlı koruması, şifre korumalı arşivlerden virüs dosyaları ayıklarken, dosyalar üzerine tıklarken ve bunlara erişirken testlerimizde tamamen tepkisizdi. Araç ayrıca, fidye yazılımını algılayamadı. Öte yandan, talep üzerine tarayıcı işini iyi yaptı.

Taramalar çabucak yapıldı ve tüm enfeksiyonlar tespit edildi. Ayrıca, anti-keylogger, böyle bir yazılımı yüklemeye çalışırken keylogger’ları derhal bloke etti. Kötü haber, anahtar eşleştirmelerin keylogger algılamadan sonra yeniden karıştırılmalarıdır; bu, keylogger olayları yardımcı program tarafından her işlendiğinde PC’yi yeniden başlatmanız gerektiğini ifade eder.

Tüm yönleriyle, Watchdog Online Security Pro kullanımı kolaydır ve bazı güçlü güvenlik bileşenleri vardır: iyi bir algılama oranı ve yanıt veren bir anti-keylogger ile hızlı talep üzerine tarayıcı. Gerçek zamanlı güvenlik görevlisi düzelinceye kadar Watchdog Online Security Pro’yu güvenilir bir gerçek zamanlı bekleme ve fidye koruması bulunan başka bir virüsten koruma çözümü ile birlikte kötü amaçlı yazılımlara karşı ikinci bir koruma katmanı olarak çalıştırmak akıllıca olacaktır.

Watchdog Online Security Pro Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2.72.205.101
Dil : İngilizce
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here