USB Guard

0
532
Ücretsiz | 12.1 MB i n d i r
Editör İncelemesi
3.9

Özet

Bilgisayara bağladığınız USB çıkarılabilir sürücülere virüs bulaştırmamak ve başlatma işlemlerini izlemek için kullanılabilecek küçük ve kullanıcı dostu bir güvenlik programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

USB Bellek Virüs Silme Programı

USB çıkarılabilir cihazlar, bir bilgisayardan diğerine veri aktarımı için yaygın olarak kullanılır, ancak bu durum bilgisayarların güvenliği için fazlasıyla risk taşır. Daha spesifik olmak gerekirse, flash sürücülerde veya diğer benzer ortamlarda saklanan dosyalar, virüsleri veya ana makineye yayılan diğer tehdit türlerini taşıyabilir.

Neyse ki, virüslerin silinmesini sağlamak için bağlı olan sürücüleri tarayabilen ve bunlardan biri olan USB Guard adı altında bazı yardımcı programlarda mevcuttur.

Sadece adından da anlaşılacağı üzere bu uygulamanın temel amacı, USB cihazınızın içeriğinin güvenli olduğundan ve bilgisayara bulaşmadığından emin olmaktır. Sistem sayfasında sessizce çalışır ve yalnızca yeni bir aygıt bağlandığında açılır.

USB Guard, flash sürücülerin içerdiği otomatik çalıştırma virüslerini derhal tanımlamak ve silmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle, virüsleri veya kötü amaçlı dosyaları bulup onları bilgisayardan kaldırmak için algılanan her sürücü için taramaları (çıkartılabilir) sağlar.

Buna ek olarak, yeni eklenen sürücüleri korumak, sistem kayıt defterindeki AutoPlay işleviyle ilgili hataları düzeltmek ve gizli dosyaları ve klasörleri hedef taşınabilir bir sürücüye gösterebilmek için seçilen medya aygıtında autorun.inf dosyasını eklemek için kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

USB Guard tanımlanan sürücüyü güvenli bir şekilde açabilir ve CD’ler, DVD’ler ve USB aygıtları için AutoPlay işlevini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanışlı gelir.

Uygulama ayrıca bir başlangıç ​​yönetimi bölümünü ve bir süreç izleme aracını içerir; böylelikle bilgisayar eylemlerine göz kulak olmanıza ve olağan dışı etkinliği daha kolay algılamanıza olanak tanır; bu da muhtemel müdahalelerin bir işareti olabilir.

USB Guard, sisteminizin USB aktarımları yoluyla bulaşmadığından emin olmak için önlem almanıza yardımcı olur. Sürekli bir güvenlik çözümü ile birlikte kullanıldığında, tüm kullanıcılar için için çok daha yararlı olabilir.

USB Guard Ekran Görüntüleri

Versiyon : 1.7
Dil : İngilizce
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here