TrueCrypt

0
688
Ücretsiz | 3.3 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.5

Özet

TrueCrypt, kullanıcıların bilgisayarlarında şifrelenmiş dosyalar oluşturmasına ve özel belgeleri depolamasına olanak tanıyan, sezgisel ve kullanıcı dostu bir yazılım çözümüdür.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Dosya Şifreleme Programı

Gizli veya özel bilgileri bilgisayarlara depolarken, tüm kullanıcılar verilere yetkisiz kişiler tarafından erişilemediğinden emin olmak ister; bu nedenle, klasörlerini gizlemek veya şifre ile korumak için özel uygulamalar kullanırlar.

TrueCrypt, depolanan dosyalarınızı ve klasörünüzü keşfetmeden önce takılmaları gereken güvenli sanal diskler oluşturmanıza ve böylece ekstra bir güvenlik katmanı oluşturmanıza olanak tanıdığından kullanışlı olabilir.

Hedef birime bir sürücü harfi atayarak başlamanız, ardından tercih ettiğiniz türünü belirtmeniz gerekir, şifrelenmiş bir dosya kabı oluşturabilir veya sistem dışı bir bölümü şifreleyebilirsiniz, bu arada sistem bölümünü veya tüm sürücüyü koruma olasılığını da kazanabilirsiniz .

İlk seçenek için giderseniz, ilgilendiğiniz koruma düzeyine bağlı olarak standart bir TrueCrypt ses veya gizli bir ses üretebilirsiniz. Ardından, hedef konumu yalnızca sabit bir sürücüde veya bir sabit sürücüde seçmeniz gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Şifreleme algoritması söz konusu olduğunda, AES, Serpent, Twofish, AES-Twofish, AES-Twofish-Serpent, Serpent-AES, Serpent-Twofish-AES veya Twofish-Serpent gibi çeşitli türler arasından seçim yapabilirsiniz. Desteklenen karma algoritmaları şunlardır: RIPEMD-160, SHA-152 veya Whirlpool.

Yeni oluşturulan dosyayı güçlü bir şifreyle koruyabilirsiniz, büyük ve küçük harfler, rakamlar ve özel karakterlerin birleşimini içeren bir kabı kullanmanız önerilir. Ekstra güvenlik için, dosyaları daha iyi korumanıza ve TrueCrypt birimi içerisinde depolanmasına yardımcı olan anahtar dosyaları kullanabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen tüm adımları tamamladıktan sonra, kabı monte edebilir ve uygulamanın ana penceresinden açabilirsiniz. Dokümanları bu cilde kopyalayabilir, daha sonra ihtiyaç duymadığınızda dosyayı kaldırabilirsiniz.

TrueCrypt Ekran Görüntüleri

Versiyon : 7.1a
Dil : Türkçe
Sistem : Windows 2K ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here