Trend Micro HijackThis

0
577
Ücretsiz | 1.3 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.2

Özet

Trend Micro HijackThis, web tarayıcınızdaki alışılmadık davranışlar için Windows kayıt defterinizi tarayan ve seçili öğeleri kaldıran veya onaran güçlü bir güvenlik yazılımıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Kötü Amaçlı Yazılım ve Virüs Temizleyici

HijackThis, tarayıcı sorunlarını tespit eden ve kötü amaçlı yazılımları barındıran kayıt defteri girdisini silerek onları ortadan kaldırmaya çalışan bir temizleme yardımcı programıdır.

Trend Micro HijackThis tarayıcınızda yapılan değişiklikleri izler ve geri almanıza izin verir. Düzenlemeler bazen geri döndürülemez olduğu için bitişik kayıt defteri girdilerini kaldırırken son derece dikkatli olmanız gerekir.

Tüm seçeneklere hızlı erişim sağlayan arayüz

Kullanıcı arayüzü herhangi bir görsel nitelik taşımıyor, ancak gayet anlaşılır ve sezgisel bir görünüme sahiptir. Ana menüden bir sistem taraması gerçekleştirebilir ve isteğe bağlı olarak sonuçları bir günlük dosyasına kaydedebilir, yedeklerin listesini görüntüleyebilir, çeşitli aletler bölümünü açabilir veya çevrimiçi HiJackThis Hızlı Başlatma programını açabilirsiniz.

Sistem taramaları çok hızlı gerçekleştirilir, sonunda tespit edilen sorunların bir listesi görüntülenir ve bunları düzeltme imkanı bulunur. Tüm dosyaları bir seferde seçmek için bir seçenek mevcut değildir ve bu nedenle kendiniz seçimi manuel olarak yapmanız gerektiğini göreceksiniz.

Bilgileri görüntüleyin ve bir başlangıç ​​listesi günlüğü oluşturun

Sponsorlu Bağlantılar

Kontrol edilen dosyaları tamir etmeden önce kayıt defterinizi yedeklemeniz veya bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanız şiddetle önerilir. Başlangıçta, uygulama size her bir öğe hakkında bilgi sunar ve bunları yok say listesine eklemenizi sağlar. Algılanan sorunlar giderildikten sonra (onarım veya silme anlamına gelebilir), bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerekebilir.

Muhtelif Araçlar bölümünden bir başlangıç ​​listesi günlüğü, işlem yöneticisi veya ana makine dosya yöneticisi gözükür, yeniden başlatıldığında veya bir NT servisinde bir dosyayı silebilir, ADS Spy uygulamasını açabilir veya Kaldırma Yöneticisini tetikleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, bilgisayar kayıt defterinizi tarayan ve tarayıcınızdaki olağan dışı davranışı tanımlayan bir algılama aracıdır. Bilgisayarınızda geri döndürülemez değişiklikler yaptığından, tercihen ileri düzey kullanıcılar tarafından dikkatle ele alınması gerekir. Yanıt süresi iyidir ve bilgisayarın performansı önemli bir şekilde etkilenmez.

Trend Micro HijackThis Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2.0.5 Beta
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here