ThreatFire

0
679
Deneme Sürümü | 8.6 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.5

Özet

ThreatFire, virüslere, casus yazılımlara, truva atlarına, davetsiz misafirlere ve bilgisayar güvenliğine yönelik diğer tehditlere karşı kapsamlı bir koruma sağlayan bir güvenlik yazılımdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Kötü Niyetli Yazılım Temizleyici

ThreatFire, bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılım saldırılarına ve kimlik hırsızlığına karşı korumak için kalıcı antivirüs programınızın yanında kullanabileceğiniz ek bir güvenlik çözümüdür. Avantajı, potansiyel saldırı girişimlerini kolaylıkla tanımlamak ve önlemek için davranış temelli tehdit algılama özelliğini sunar.

Program arka planda çalışır, sisteminizi sessizce izler; şüpheli bir tehdit veya potansiyel olarak istenmeyen bir program tespit edildiğinde sizi uyarır ve bilinen kötü amaçlı ögeleri otomatik olarak karantinaya alır.

İlk çalıştırıldığında program güvenlik durumunu kontrol eder ve Windows Defender’ın ve Güvenlik Duvarı’nın açık veya kapalı olup olmadığını ve sisteminize herhangi bir antivirüs programının yüklü olup olmadığını tespit eder.

Ana arayüz, mevcut casus yazılım ve virüs koruma durumunu gösteren hoş bir düzene sahiptir. Ayrıca çevrimiçi tehditlere ilişkin ayrıntılı bilgilere erişmenizi, koruma istatistiklerini ve sistem durumunu görüntülemenizi sağlar.

Davranış tabanlı tehdit algılaması sağlamak üzere tasarlanmış olmasına rağmen, uygulama hala derinlemesine gizli kök setleri bulmak için tasarlanmış bir tarama aracı içermektedir. Program ile ‘Tam Tarama’ yapabilirsiniz. ‘Tam Tarama’ seçeneği bilgisayarınızın derinlemesine bir analizini gerçekleştirir. Ayrıca, günlük, haftalık veya aylık tarama görevlerini zamanlayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

‘Tehdit Kontrolü’, hariç tuttulan uygulamaları yönetebileceğiniz ve ögeleri reddettiğiniz, karantinaya ve koruma günlüğüne erişebileceğiniz yerdir. Gelişmiş süreç ve hizmetler yöneticisi, sisteminizde çalışan her uygulama hakkında ayrıntılı bilgi görüntülemenizi sağlar.

Program, ayrıca özel güvenlik kuralları oluşturmanıza olanak tanıyan ek araçlar ile birlikte gelir, ancak bu özellik yalnızca ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır. ThreatFire, sisteminizi şüpheli davranışlar için etkin şekilde izlemek üzere zaten yapılandırılmıştır; bu nedenle yaptığınız şeyleri bilmeden ayarlarını değiştirirseniz sistem işlevselliği de etkilenebilir.

Sonuç olarak ThreatFire, davranış analizini kullanarak sisteminize ek koruma sağlar. İmza tabanlı güvenlik çözümlerinin kaçırabileceği bilinmeyen tehditleri tespit etme yeteneğine sahiptir.

ThreatFire Ekran Görüntüleri

Versiyon : 4.7.0
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here