TeamViewer

0
988
Ücretsiz | 18 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.6

Özet

TeamViewer, uzaktan masaüstü kontrolü sağlamak, dosyaları aktarmak, toplantılar ve sunular ile birden çok kullanıcıyla birlikte olmak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve aynı zamanda Türkçe dil desteği olan bir programdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Ücretsiz Uzaktan Masaüstü Erişim Programı

Bazen, kullanıcılar yalnızca birkaç dosyaya erişmek için olsalar bile, iş yerindeyken ev bilgisayarlarına erişmek zorunda kalabilirler. Evde olamadıkları için dosyaları bir USB flaş belleğine taşıyıp işe giderler. İşte tam olarak burada TeamViewer devreye giriyor ve evdeki bilgisayara erişim için eve gitmenize gerek olmadığını gösteriyor.

Yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için uzaktan erişim kontrolü vardır. Bu, kullanıcıların bir bilgisayara uzaktan bağlanmasını, masaüstünü görmesini ve kendi bilgisayarları gibi çalışmasını sağlayan, sezgisel bir yardımcı programdır. Dahası, bu işlevler yalnızca profesyonel kullanıcılar ile sınırlı değildir, çünkü kullanıcı dostu arayüzü sayesinde programı yeni kullananlar için daha önce bir uzaktan erişim programı kullanmamış olsalar bile onlara kolaylık sağlar.

Hızlı ve basit yapılandırma

Temel olarak, TeamViewer’ı kullanmak için, programın bağlantıdaki her iki bilgisayara da kurulması gerekir ve bunların her biri benzersiz bir kimlik ve şifre ile bağlantı sağlanır. Kullanıcılar, diğer bilgisayarın denetimini ele geçirmek istediğinde, bağlantıyı derhal başlatmak için ilgili kimliği ve parolayı girmeleri gerekir. Katılımsız Erişim’i kullanma seçeneği de vardır.

Başka bir deyişle, dünyanın herhangi bir yerinde bir uzaktan kumanda kurabilir, dosya aktarımı başlatabilir veya bir VPN’ye erişebilirsiniz.

Bu programın bir diğer kullanımı, birden çok kullanıcı tarafından aynı anda erişilebilen ve salt okunur ayrıcalıklar tanıyan bir sunum oluşturması ve böylece ana bilgisayar masaüstündeki herhangi bir şeyi kontrol edememesidir. Tabii ki, bu izinler daha fazla kontrol vermek için ayarlanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ek olarak, TeamViewer, kullanıcıların otomatik olarak uzaktan kumandası, bunları yönetmesi ve hatta anlık mesaj göndermesi, video veya telefon görüşmesi yapması için bir bilgisayar listesi oluşturmasına olanak tanır. Uzmanlar, kısayol tuşlarını ayarlayarak, uzaktaki kullanıcının yardımı olmadan bilgisayarı açmak için bilgisayarlarda Wake-on-LAN’ı etkinleştirir.

Bağlantı hızının ve performansının, ana bilgisayarın özelliklerine, yani bilgisayar ne kadar hızlı olursa, uzak bağlantı o kadar istikrarlı olduğuna da dikkat edilmelidir. Ayrıca, TeamViewer’ın ihtiyaç duyduğu kadar RAM’i kullanmasına izin vermek için tüm gereksiz uygulamaları durdurmak en iyisidir.

Son olarak şunu söyleyebiliriz, TeamViewer programı uzak bir bağlantı gerektiğinde çok kullanışlı bir programdır.

TeamViewer Ekran Görüntüleri

Versiyon : 13.0.6447
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here