T3 Commandline Scanner

0
705
Ücretsiz | 14 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.1

Özet

T3 Commandline Scanner, bilgisayarı kötü amaçlı yazılım olup olmadığını antivirüs motorunu kullanarak kontrol etmek için kullanılabilen basit bir yazılım parçasıdır. Komut satırı yardımcı programları ile deneyimli kullanıcılar tarafından konsol ortamından kolayca çalıştırılabilir.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Kötü Amaçlı Yazılımlardan Kurtulun

Öncelikle T3 Commandline Scanner programının antivirus gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı koruma sağlamadığını bilmelisiniz. Virüs bulaşmış dosyaları bulabilir ve kaldırabilir, ancak sizi gelecekteki virüs bulaşmalarından koruyamaz, bu nedenle yalnızca ikinci bir savunma hattı olarak kullanılabilir.

İndirilen arşivin dosyasını ayıklayabildiğinizden ve T3 Komut Satırı Tarayıcısının işlemini bir Komut İstemi penceresinden arayarak bir tarama gerçekleştirmek için bu programı yüklemeniz gerekli değildir.

Bununla birlikte, ayrı olarak kurulabilen ve komut satırı aracıyla aynı konuma kopyalanabilen IKARUS virüs tanımları olmadan çalışamaz (tanımlar otomatik olarak algılanır). Ayrıca, dosya erişim izinleriyle ilgili hataları önlemek için komut satırı tarayıcısını yönetici haklarıyla çalıştırmak en iyisidir.

Başka bir dosya indirmek bazı kullanıcılar için sıkıcı bir görev gibi görünebilir; ancak bu, virüs temizleme yardımcı programının en son virüs tanımlarıyla güncellendiğinden en yeni zararlı yazılım tehditlerini tanımlamasını sağlar.

Sözdizimi t3scan [seçenekler] <yol> ‘dır. Seçenekleri ayarlamak zorunlu değildir, ancak taramak istediğiniz sürücüye veya dizininin tam yolunu belirtmeniz gerekir. Tipik bir antivirüs uygulamalarının grafiksel bir arayüzle sarılmasının aksine, T3 Commandline Scanner ile hızlı veya tam taramaları çalıştırmak mümkün değildir.

Seçenekler açısından, aracın girdi dosyalarını yeni satırlarla ayrılmış bir dosyadan (-filelist veya -f dosya_adı) okumasını, tarama etkinliğine sahip bir günlük dosyası oluşturmasını (-logfile veya -l dosya_adı) sınırlamasını isteyebilirsiniz Megabayt cinsinden dosya boyutu (-maxfilesize veya -m sayısı, varsayılan numara 64MB’dir).

Sponsorlu Bağlantılar

Varsayılan olarak, T3 Commandline Scanner, belirlenen kötü amaçlı yazılım üzerinde işlem yapmaz, yalnızca taramaları çalıştırır. Simülasyon modundan -n ile çıkabilirsiniz. Alt dizinleri taramalardan hariç tutmak (-nosubdirs veya -d), aracın arşiv içeriğini taramasını (-noarchives veya -na) engellemek ve özyinelemeli dosya taramalarını belirtilen saniye sayısıyla (-rtimeout saniye) sonra arşivlerde durdurmak da mümkündür.

Ayrıca, arşivleri yalnızca son arşiv sonucunu raporlamak için (-sa) özetleyebilir, çok uzun sürerse (-timeout saniye) belirli bir saniye sayısından sonra tek bir dosyayı taramayı durdurabilir, çıktı düzeyini artırabilir (-verboose veya -v ) Ve tehditleri tespit etmek için kullanılan reklam ve casus yazılım imzalarını gizle (-noaware). IKARUS virüs tanımları CLI tarayıcıdan farklı bir konumdaysa, -vdbpath veya -vp yolu ile işaretleyebilirsiniz.

Tarama işlemleri biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, T3 Commandline Scanner testlerimizde sistem kaynakları kullanımı konusunda sınıfta kaldı. Basit komutları sayesinde, IKARUS virüs tanımlarına güvenen kullanıcılar için kötü amaçlı yazılımlara karşı ikinci bir savunma hattı kullanılabilir.

T3 Commandline Scanner Ekran Görüntüsü:

Versiyon : 1.32.36.0
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here