Skype

0
1089
Ücretsiz | 56 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.4

Özet

Skype, dosya aktarımları, ekran paylaşımı, video-sesli aramalar ve konferans desteği ile bir araya getirilen bu araç, arkadaşlarınızla iletişim kurmanıza ve kişileri yönetmenize olanak tanır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Ücretsiz Sesli ve Görüntülü Sohbet Programı

Skype, arama, video, mesajlaşma ve paylaşım özellikleri setiyle birlikte gelen IP hizmetleri ve anında mesajlaşma istemcileri üzerinde çalışan en iyi programlardan biridir. Program, Windows, OS X, Linux, Android, BlackBerry 10, iOS, Symbian ve Windows Phone gibi çeşitli platformlarda, ayrıca Windows 8.1 tabletler ve dokunmatik bilgisayarlarda çalıştırılabilir.

Hesap kaydı ve önceki yapılandırma ayarları

Skype hesabınızı kullanarak oturum açabilir, Microsoft veya Facebook kimlik doğrulama parametrelerini girerek bu adımı atlayabilirsiniz.

Oturum açabildiğiniz anda, program, hoparlörlerinizi, mikrofonunuzu ve web kameranızı test ederek ses ve video ayarlarını kontrol etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir yapılandırma sihirbazı ortaya koyar ve bir fotoğraf çekerek veya bir fotoğrafınızı yükleyerek bir profil resmi ayarlar.

Sezgisel kullanıcı arayüzü

Skype, çağrı, video, mesajlaşma ve paylaşma seçeneklerini tek bir düzende birleştirmeyi hedeflediğini dikkate alarak, basit ve akıllı bir tasarım sunmayı başarıyla sağlar; böylece gezinme veya özelliklerini değiştirme konusunda programı kullanışlı bulursunuz.

Skype tüm kişilerinizi ana pencerede listeler, son konuşmalara hızlı erişim sağlar ve kişileri ad, Skype adı, e-posta veya bir telefon numarası ile aramanıza izin verir.

Dahası, dahili tuş takımının yardımıyla kişilerinizden güncellemeleri kontrol edebilir, cep telefonlarını ve sabit hatları arayabilir, anlık mesajlaşma ve dosyaları göndermek için bir grup oluşturabilir ve durumunuzu değiştirebilirsiniz (Çevrimiçi, Uzak, Rahatsız Etmeyin, Görünmez veya Çevrimdışı).

Arama ve video özellikleri

Skype, cep telefonlarını ve sabit hatları dünya çapında arayabilmenizi, bir aramada veya görüntülü görüşmede bir grup insanı bir araya getirmenizi, Skype çağrılarınızı herhangi bir telefona aktarabilmenizi, ayrıca alabileceğiniz akıllı bir video özelliğini etkinleştirmenizi sağlar.

Mesaj gönderme ve veri paylaşma

Skype, video oturumları sırasında mesaj gönderme, arkadaşlarınızla sohbet etmeniz için anında mesajlaşma servisinden yararlanma ve sesli mesajlar oluşturma özgürlüğü sunar.

Anlık ileti paneli çok kullanışlıdır ve çeşitli ifadeler ekleyebilir, dosyaları (belgeler, resimler, fotoğraflar veya videolar gibi) doğrudan konuşma penceresine sürükleyebilir ve bırakabilir, Bing kullanarak kelimeleri arayabilir, mesajları panoya kopyalayabilirsiniz , gönderilen mesajları direkt olarak konuşma panelinde düzenleyebilir ve mesajları Skype veya SMS gibi sıralayabilirsiniz.

Kişi yönetimi ve diğer kullanışlı özellikler

Bir kullanıcının profilini görüntüleyebilir, yeniden adlandırabilir, Sık Kullanılanlara veya özel bir listeye ekleyebilir, ileti dizisini okunmamış olarak işaretleyebilir, bir kişiyi bloke edebilir, eski iletileri görüntüleyebilir, bir kullanıcıyı Kişiler’den kaldırabilir ve seçtiğiniz ileti dizisini gizleyebilirsiniz.

Dahası, kişiyi sohbete sürükleyip bırakarak, bilgisayar ekranınızı paylaşarak, anlık ileti göndererek, Facebook arkadaşlarınızla video görüşmelerini etkinleştirerek ve doğrudan Skype’dan haber akışını görüntüleyerek Skype’ın iletişim bilgilerini göndermenizi sağlar.

Skype, kişilerinizi VCF dosya biçiminde yedeklemenizi, kişileri çevrimiçi veya ismiyle sıralamanızı, Outlook kişilerini göstermenizi, çevrimdışı olanları gizlemenizi ve IM bildirimlerini etkinleştirmenizi sağlar.

Zengin yapılandırma ayarları

Sponsorlu Bağlantılar

Skype, bir kişiyi çift tıklattığınızda aramayı başlatmanıza, aracı Windows başlangıcında çalıştırmanıza, ses ve video ayarlarını değiştirmenize, çeşitli etkinlikler üzerine önceden ayarlanmış özel sesler eklemenize imkan tanır.

Gizlilik özellikleri söz konusu olduğunda, yalnızca Kişiler listesindeki kişilere çağrılara ve anlık iletilere izin verebilir, geçmişi saklayabilir, otomatik olarak video alabilir ve ekranı başkasıyla paylaşabilir ve engellenen kişileri yönetebilirsiniz.

Skype güvenilir bir programdır, kullanıcı dostu bir ortam sunar, zengin özelliklere sahip bir yapılandırma seti içerir ve her tür kullanıcı için uygundur.

Skype Ekran Görüntüleri

Versiyon : 7.40.66.151
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here