Sentinel

0
434
Ücretsiz | 1.6 MB i n d i r
Editör İncelemesi
3.7

Özet

Sentinel programını kullanarak zararlı sızıntıları ve sistemin zarar görmesini önlemek için kayıt defterleri veya uygulama için meydana gelen değişiklikleri gözleyebilirsiniz.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Antivirüs Programı

İnternete bağlı olduğunuz sürece, bilgisayarınız çok sayıda tehlikeye maruz kalır, ancak sistemden uzak kalmanız, bilgisayarınızı tamamen güvence altına almaz. Üzücü kısım, bir antivirüs çözümü, sisteminizi tam olarak koruyamaz, ancak yine de kullanmayacağınız anlamına gelmez. Antivirüs’ın yanı sıra Sentinel gibi, elden ele geçen diğer araçlar da vardır.

Kullanışlı arabirim ve hızlı kurulum

İlk başlatma size, ilk taramayı yapmanızı isteyen bir mesaj verir. Korkmayın çünkü o kadar uzun sürmez ve sadece sisteminizdeki dosyaların bozulmamasını sağlar. Sonuçlarla birlikte bu işlemden sonra eğer her şey yolunda giderse, ana pencere ardından ortaya çıkıyor.

Görsel tasarım açısından, biraz zayıf bir şekilde entegre edilmiş unsurlar vardır, ancak eksi yönde hiçbir şey göze çarpmıyor. Menünün üst kısmı, sizi ana menüye götüren, tarama, yeniden izleme, uygulama görüntüleme ve seçenekler gibi çeşitli gezinme sekmeleri ile donatılmıştır.

Uygulamayı yanlış anlamayın, çünkü ana amacı virüsleri tanımlamak değil, daha çok onlardan etkilenen parçaları tanımlamaktır. Bu nedenle, bu programla olabilecek herhangi bir antivirüs uygulamasını bütünleştirmek için seçenekler menüsünü ziyaret etmeniz iyi bir fikirdir. Bu, bir listeden seçim yaparak ve ileri düzey kullanıcılar için çalışan tüm parametreleri ve istisnaları ayarlayarak veya uyumluluk yapılandırmanıza yardımcı olmak için dahili bir sihirbaz üzerine güvenerek yapılabilir.

Kayıt defterlerini tara ve uygulama değişikliklerini izle

Ana sekme bir sunum ekranı olarak kullanılır, böylece siz de ilerleyebilir ve PC’nizin sorunsuz olup olmadığını görmek için Tara’ya geçebilirsiniz. Varsayılan olarak, sistem klasörü taranır, istediğiniz herhangi bir klasörü kolayca ekleyebilirsiniz, ancak işlem başına yalnızca bir tane taranır. Buna ek olarak, aranacak dosya türleri, DLL, DRV, SYS, OCX, EXE, COM, PIF ve SCR gibi seçeneklerle seçilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sistem dosyalarını taramanın yanı sıra, gerçek zamanlı olarak gerçekleşen kayıt defteri veya uygulama değişikliklerini de göz önünde bulundurmak için iki yerleşik gözlemci kullanabilirsiniz. Kayıtları doğru işlevsellik için sistem yeniden başlatmayı gerektirebilirken, uygulama gözlemcisi görev listesini bile sağlayabilir, böylece işlem kimliklerini tanımlamak için harici araçlar kullanmadan göz atabilirsiniz.

Tarama işlemi, kapsamın altına koyduğunuz klasöre bağlıdır. Gerçek zamanlı analiz göstermek için yeni bir pencere açılırken, sonuçlar sadece incelenebilir veya özel kontrollerle onarılabilir. Her şey yolunda giderse, uygulamayı başlangıçta çalıştırabilir ve otomatik olarak güvenli tarafta olması için taramaları gerçekleştirirsiniz.

Her şey düşünüldüğünde, Sentinel’in neredeyse her türlü Antivirüs çözümü için temiz ve güçlü bir yapısı olduğu sonucuna varıyoruz. Programı tanımak ve kurmak biraz zaman alır. Hızlıdır ve kötü amaçlı sızıntıları, sisteminize gelen ağır hasarları geri yüklemeye veya bunları önlemeye yardımcı olan bir yardım eli sağlar.

Sentinel Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2.3.0
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here