Safari Browser

0
713
Ücretsiz | 36 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.1

Özet

Safari Browser, Apple’ın ücretsiz popüler İnternet tarayıcı programıdır, Windows’ta çoklu sekmeli düzen, yerleşik RSS okuyucu, özel tarama oturumu ve daha fazla özellik için destek sunuyor.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Ücretsiz Hızlı Apple İnternet Tarayıcısı

Windows için Safari Browser, Apple tarafından geliştirilen ve size mükemmel bir tarama deneyimi kazandırmak için tasarlanmış bir web tarayıcısıdır. 2012’de Apple tarafından güncellenip geliştirilmesine son verildi, bu nedenle Firefox veya Chrome gibi güncel bir web tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Kullanıcı arayüzü

Birden çok web sayfasını aynı pencerede görüntüleyebilir ve sekmeli bir arayüzden faydalanabilirsiniz. Sürükle ve bırak desteği kullanarak sekmeleri kolaylıkla yeniden düzenleyebilir veya sekme çubuğunu çift tıklatarak yeni bir sekme açabilirsiniz.

Arama ve gezinme modu

Yeni bir sekme açtığınızda, tarayıcı en çok ziyaret edilen web sitelerinin listesini küçük resimli ön izleme ve kısa bir açıklama ile görüntüler. Bu liste, tarama alışkanlıklarına dayanır ve tarayıcı tarafından otomatik olarak oluşturulur ancak belirli siteleri sabitleyerek ve küçük resimlerini ihtiyaçlarınıza göre yeniden düzenleyerek değiştirebilirsiniz.

Bu pencere tarama geçmişini görüntülemek için aynı görüntü modunu da kullanabilir. Son zamanlarda ziyaret edilen siteleri, bir dergiye göz attığınız gibi tarama yapabilir ve makaleleri okumadan önce resimlere bakabilirsiniz.

Dahili RSS okuyucu

Tarayıcı, İnternet’te makaleleri okuma hakkındaki görüşlerinizi değiştirebilecek bir RSS okuyucu içerir. RSS beslemesi olan bir sayfaya göz atıyorsanız, tarayıcı adres çubuğunda bir RSS düğmesi görüntüler. Düğmeye bir tıklama ile makalelerin listesini görüntüleyebilir ve bunları tarihe veya başlığa göre sıralayabilirsiniz.

İlginç bir makale bulursanız hemen okumak zorunda değilsiniz. Tarayıcının okuma listesine ekleyebilir ve daha sonra erişebilirsiniz. Dahili okuyucu, tüm reklamların web sitesinin makalesinden çıkarmanızı ve yalnızca haberlerle ilgili metin ve resimleri görüntülemenizi sağlar. Böylece dikkatiniz dağılmaz ve sadece makaleye yoğunlaşmış olursunuz.

Özel tarama

Safari, ziyaret ettiğiniz web sayfalarını özel tarama modunda iken hatırlamaz, geçmişi temizleme ve favori sitelerinizi sıfırlama seçeneği sunar. Web tarama alışkanlıklarınızı gizlemek istiyorsanız, önbellek klasörünü boşaltabilir ve form bilgilerini veya web sayfası önizleme görüntülerini silerek tarayıcıyı sıfırlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Safari’ye geçmeyi düşünüyorsanız, yer imlerini HTML veya XHTML listelerinden içe aktarabildiğini bilmekten memnuniyet duyabilirsiniz. Bu program, işlevlerini genişletmenize izin veren uzantıları da destekler.

Sonuç ve Performans

Program web taramasını optimize eder ve iyi bir hızla web sitelerini çalıştırır. Bellek kullanımı Internet Explorer’dan önemli ölçüde daha düşüktür (yaklaşık% 25 daha az bellek).

Genel olarak, Safari web tarayıcısı web’de gezinmek için iyi bir seçenek sunar, ancak çok fazla sayıda özellikten yoksundur. Yinede seçim sizin.

Safari Browser Ekran Görüntüleri

Versiyon : 5.1.7
Dil : İngilizce
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here