RunScanner

0
417
Ücretsiz | 1.6 MB i n d i r
Editör İncelemesi
3.9

Özet

RunScanner, sisteminizin kapsam dahilindeki tüm dosyalar, kayıtlar, işlemler ve hizmetlerin kontrol edilmesini sağlayın, böylece sisteminizi temiz tutmak için potansiyel olarak zararlı yazılımları, trojan, spyware ve virüsleri kaldırabileceğiniz güvenlik yazılımıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Virüs ve Kötü Amaçlı Yazılım Temizleyici

Bilgisayarı günlük olarak kullandığımız da çeşitli dosyalarla veya kaldırılan program artıklarıyla doluyor. İnternet’e bağlıyken daha fazla tehditle karşı karşıya kalabiliyoruz ve bir virüsten koruma çözümü tam koruma sağlayamıyor. Bununla birlikte RunScanner gibi uzmanlaşmış programlar, şüpheli bir dosyayı, işlemi veya kayıt defterini bilgisayarınızdan arama ve ortadan kaldırma gibi imkanlar sunar.

Çıkarılabilir bir depolama aygıtında kullanılabilir

Uygulamanın düzgün çalışması için sisteminize yükleme yapılması gerekmez; böylece birden fazla bilgisayarda kullanmak üzere çıkarılabilir bir depolama aygıtında saklayabilirsiniz. Sistem gereksinimleri de çok fazla yapılandırma gerektirme ve uyumlu hale getirmek için endişelenilecek bir durum değildir.

Aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, uygulamanın sorunları otomatik olarak algılamak ve bunlara dikkat çekmek amaçlı olmadığı, bunun yerine kendiniz temizlemeye özen gösterebilmeniz için gerekli tüm ayrıntıları sağlamasıdır. Bu nedenle, kullanmadan önce bir dereceye kadar bilgisayar ve Windows bilgisine sahip olmak ya da yalnızca arayüzde bulunan çeşitli ipuçlarını ve uyarıları dikkate almak en iyisidir.

Türünün diğer programlarından farklı olarak tarama işlemi için yalnızca tarama butonuna basarsanız tetiklenir, böylece arayüz ve işlevler hakkında bilgi edinmek için biraz zaman kazanabilirsiniz. Tarayıcının işini yapması yalnızca birkaç saniye alıyor.

Dosyaları analiz edin ve çevrimiçi olarak arayın

Programın ne yazık ki dosya biçimine göre sıralama kriterleri yoktur, ancak bu bağlamda entegre arama motorunu kullanabilirsiniz.

Belirli dosyaların güvenli olduğundan emin olmak için bir grup işlem yapılabilir. Bağlam menüsü, birkaç arama motoruyla çevrimiçi olarak bakabilir, VirusTotal’a yükleyebilir veya konuyu kayıt defteri düzenleyicisi, dosya özellikleri veya kendi konumunu açarak kendi elinize alabilir.

Otomatik başlatma öğelerini yönetme, işlemler yapma ve günlük dosyalarını kaydetme

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce bahsedilen ekstra şeyler çoğunlukla uygulama yönetimine yöneliktir. Tarama işlemi de tüm verilerin toplanmasından sorumludur. Otomatik başlatma öğelerini analiz edebilir ve kaldırabilirsiniz, bu duruma işlemler, hizmetler ve kayıtlar da dahildir, ancak yeni kayıt ekleme seçeneği yoktur. Ayrıca, web sitesi ve ağ izinlerini yönetebilmek için bir ana dosya editörü de dahildir.

Bir geri yükleme noktası otomatik olarak oluşturulur. Ayrıca, daha ayrıntılı analiz için günlük dosyasını kaydedebilirsiniz; bu, makine ayrıntıları da dahil edildiğinden birden fazla bilgisayarı yönetirken kullanışlıdır.

Sonuç ve değerlendirme

RunScanner’ın işletim sistemini temiz tutmaya çalışan süreçleri, kayıt defterleri, yüklü uygulamaları ve daha fazlasını çalıştırmak isteyen gelişmiş kullanıcılar için ayrılmış güçlü bir yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Hiçbir otomasyon aracı uygulanmamasına rağmen, zengin araçlar seti ile amaca ulaştıracak bir yapısı vardır.

RunScanner Ekran Görüntüsü

Versiyon : 2.0.0.60
Dil : İngilizce
Sistem : Windows 2K ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here