RectorDecryptor

0
526
Ücretsiz | 897 KB i n d i r
Editör İncelemesi
4.3

Özet

RectorDecryptor, bazı dosyalarınızda izinsiz değişiklikler yaparak bunları kullanışsız hale getiren Trojan-Ransom.Win32.Rector virüsünü ortadan kaldırmak için kullanışlı bir araçtır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Trojan-Ransom.Win32.Rector Virüsü Temizleme Programı

RectorDecryptor, bilgisayarınızdan Trojan-Ransom.Win32.Rector, Xorast, Hanar veya Rakhni izlerini kaldırmak ve sistemi temizlemek için Kaspersky tarafından oluşturulan basit bir yardımcı programdır. Bu virüs, bir bilgisayarda depolanan verileri şifrelemek ve bilgisayar sahibine bir fidye talebi göndermek için siber suçlular tarafından kullanılır.

Truva, JPG, DOC, PDF ve RAR dosyalarını etkiler ve onları tamamen kullanışsız hale getirir. Virüs bulaşmış bir dosyayı açmaya çalışırken, fidye notunu ve yazarın iletişim bilgilerini içeren bir Kiril alfabesi mesajı alırsınız.

Bilgisayarınızda böyle bir davranış yaşadıysanız, bilgisayarı temizlemek ve virüslü dosyaları yeniden kullanıma hazır hale getirmek için RectorDecryptor kullanmanız önerilir.

Uygulama, şifrelenmiş dosyaları algılamak için sabit sürücüleri, çıkarılabilir aygıtları ve ağ sürücülerini tarayabilir. Özellikle sisteminizi dezenfekte etmek, fidye trojanının tüm izlerini kaldırmak ve bilgisayarınıza bir daha virüs bulaşmasını önlemek için tasarlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

İsteğe bağlı olarak, şifre çözme işlemi tamamlandıktan sonra, bulduğu şifreli dosyaları otomatik olarak silmek üzere (VSCRYPT, INFECTED, KORREKTOR veya BLOC gibi uzantıları değiştirilmiş olanlar da dahil olmak üzere) silmek üzere ayarlayabilirsiniz. Etkilenen dosyaları ayrı bir dizine taşımak ve açılan tüm belgeleri tarama işlemine başlamadan önce kaydetmeniz önerilir. Ayrıca, kullanıcı tanımlı klasördeki tüm dosyaların şifresini çözmeye zorlamanızı sağlar.

RectorDecryptor’un gerçekleştirdiği tüm eylemleri izlemenize olanak sağlayan bir günlük dosyası otomatik olarak yerel diskte oluşturulur.

RectorDecryptor, yukarıda bahsedilen fidye malwareinin belirtilerini kaldırmaya çalışır, ancak kalıcı bir koruma çözümü olarak kullanılamayacağını lütfen unutmayın. Virüsten koruma programınızın yanında çalışacak ve orijinal veriyi geri yükleyip bilgisayarınızı düzeltebilecek bir araç sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

RectorDecryptor Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2.7.0.0
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here