Real Protect

0
641
Ücretsiz | 5.2 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.6

Özet

Real Protect, davranışsal algılama üzerine yoğunlaşan, bilgisayarınız için şüpheli görünen ve kötü amaçlı yazılım girişimiyle sonuçlanan herhangi bir etkinlik için izleyen güvenlik programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Antivirüs ve Casus Yazılım Engelleme Programı

Real Protect, sıradan davranışı ve olağandışı görünen olayları belirlemek için önyükleme süresinden başlayarak işletim sisteminizi aktif olarak izleyen basit bir McAfee imzalı aracıdır.

Real Protect’in başında McAfee Stinger’ın davranışsal algılama altyapısını kapsadığını ve bu nedenle de ikinci etapta dahil edildiğini bilmelisiniz. Zaten Stinger kullanıyorsanız, PC’nizi güvence altına almak için Real Protect’in tek başına sürümüne ihtiyacınız yoktur.

Stinger’ın aksine, Real Protect tam özellikli bir virüsten koruma çözümü değil yalnızca davranışsal algılamaya odaklanan bir güvenlik aracıdır. Bu nedenle, yalnızca potansiyel olarak tehlikeli bir dosya veya kötü amaçlı yazılım bileşenine dönüşebilecek şüpheli etkinlikleri belirleyebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce de belirtildiği gibi, Real Protect, dosyanın adı, yeri, işlem kimliği, işletim sistemi sürümü ve iş istasyonunun GUID’si gibi yerel bilgisayarda yürütülen dosyalar hakkında çeşitli bilgiler toplarken önyüklemede gözlem başlatmaya başlar.

Bir saldırı karşısında, Real Protect tarafından şüpheli olarak değerlendirildiğinde, eyleme geçmeniz istenir. Uyarıyı yok saymaya mı yoksa dosyayı karantinaya gönderip gönderemeyeceğine karar vermek için elinizin altında yaklaşık beş dakikan var. Aksi takdirde, Real Protect mesajı reddedecek ve hiçbir işlem yapmayacaktır.

Bir davranış analizi aracı olarak Real Protect, bilgisayarınız için bir güvenlik memuru olabilir ve şüpheli davranışları belirlemek için gözlemleyebilir. Bununla birlikte, PC’yi izlemek ve kötü amaçlı dosyaları kaldırmak için Stinger’a güvenen sizler, Real Protect’i güçlendirecek aynı davranış motorundan yararlanır; dolayısıyla, onu ayrı olarak indirmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, denemeye ve neyin ne olduğunu öğrenmeye karar verirseniz, McAfee’nin Real Protect’in bağımsız sürümü için destek sağlamadığını unutmayın.

Real Protect Ekran Görüntüsü

Versiyon : 1.0.0.1752 Beta
Dil : İngilizce
Sistem : Windows 7 ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here