QTranslate

0
582
Ücretsiz | 788 KB i n d i r
Editör İncelemesi
5

Özet

QTranslate, kelimeleri ve cümleleri dünyanın herhangi bir diline çevirmek ve çeviriyi dinlemek için entegre metin okuma motoru sayesinde İnternet çeviri servislerini kullanabileceğiniz ücretsiz bir çeviri programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Ücretsiz Yabancı Dilleri Türkçe’ye Çevirme Programı

QTranslate programını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirerek hemen hemen bütün yabancı dilleri Türkçe’ye çevirebilir, Türkçe metinlerin de yabancı dillerdeki çevirilerini öğrenebilirsiniz.

İngilizce ya da diğer yabancı dilleri herkes ana dili gibi konuşamıyor ya da bilmiyor ve genelde bu tarz çevirilere sürekli ihtiyaç duyarız. Bu gibi durumlarda QTranslate programı sizlere yardım etmek için kullanışlı olabilir. QTranslate, yabancı dil çevirisi konusunda sizlere fazlasıyla yardımcı olabilecek küçük ve yardımcı bir programdır. Program, sezgisel yapısı sayesinde, hemen anlaşılmaya oldukça elverişli basit bir arayüze sahiptir.

QTranslate, belirli bir cümlenin ne anlama geldiğini bilmek istediğinizde, Google Translate, Microsoft Translator, Prompt, Babylon, SDL veya Yandex gibi mevcut servislerden birini entegre bir şekilde kullanır ve bunları kullanarak çeviri yapabilir.

Program arayüzünün üst alanına kopyalayarak metin ekleyebilirsiniz. Program otomatik olarak kullanılan dili algılayabilir ve kullanıcı tanımlı dile tercüme edebilir.

Alternatif olarak, herhangi bir programdan bir metin seçebilir ve açılan pencerede çeviriyi göstermek veya ana pencerede görüntülemek için Ctrl + W ve Ctrl + Q tuş kombinasyonlarına basabilirsiniz. Bu kısayollar programın Seçenekler alanında değiştirilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

QTranslate, aramak istediğiniz kelimelerin kapsamlı tanımlarını görmenizi sağlayan entegre bir sözlük ile birlikte gelir. Herhangi bir keyloggerı atlayarak, bilgisayarınızın ekranından doğrudan herhangi bir kelimeyi girmenizi sağlayan sanal klavye ile birlikte gelir.

Varsayılan otomatik algılama dillerini, en çok kullandığınız diller ile doldurarak tanımlayabilirsiniz. Geçmiş günlüğüne her zaman erişilebilir.

Son olarak şunu söyleyebilirim, QTranslate sizlere oldukça yararlı olabilecek güzel bir araçtır. Sezgisel düzeni sayesinde, daha az tecrübeli kullanıcıların kullanması da oldukça kolay olacaktır.

QTranslate Ekran Görüntüleri

Versiyon : 6.5.0
Dil : İngilizce
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here