PuTTY

0
757
Ücretsiz | 2.9 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.7

Özet

PuTTY, gelişmiş PC kullanıcılarına etkili bir ortam sağlamak için xterm terminal emülatörüne sahip bir SSH, Telnet ve Rlogin istemci programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Linux ve Unix için SSH, Telnet ve Rlogin Bağlantı Programı

PuTTY, SSH ve Telnet istemcilerindeki büyük programlardan biridir ve rlogin ile TCP protokollerini diğer bilgisayarlara bağlayan ek özelliklere sahiptir. Ayrıca gelişmiş kullanıcılara etkili bir ortam sağlamak için bir xterm terminal emülatörü bulundurur.

Ülkenizin sınırları içinde PuTTY programını yasal bir şekilde kullanabiliyor olmanız gerekir. Çin, Singapur, Vietnam, Moğolistan, Kazakistan, Pakistan, Tunus veya Beyaz Rusya gibi yerli ve yabancı şifreleme yasalarına müdahele edebilirsiniz.

PuTTY programının oturumları ve bağlantıları özelleştirmenize ve yönetmenize yardımcı olmak için kapsamlı yapılandırma paneli vardır. Bağlantı türünü (Raw, Telnet, Rlogin, SSH, Serial) kolayca seçip günlüğe kaydetmeyi ayarlayabilirsiniz. Seçili oturum için seçenekler vardır.

Terminal bölümü, hat disiplini ve uzaktan kumandalı yazdırmanın yanı sıra çeşitli genel ayarları ifade eder. Ayrıca, klavye hareketlerini, alarmları ve gelişmiş terminal özelliklerini ayarlayarak pencerenin görünümünü, davranışını, çevirisini veya renklerini değiştirebilirsiniz. Bağlantı alanı, Düşük düzey TCP bağlantılarının, İnternet protokol sürümünün, Giriş ve Terminal ayrıntılarının, Ortam değişkenlerinin, Proxy türünün ve diğer protokole özgü ayarlamaların özelleştirilmesine izin verir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bağlantı kurulduktan sonra, birkaç saniye içinde bağladığınız bilgisayarın kaynaklarını kontrol edebilir ve kullanabilirsiniz. PuTTY, bilgisayarlar arasındaki hızlı ve doğru anahtarları kolaylaştırmak için ana bilgisayarları ve bunlara karşılık gelen ayarları depolar ve hatta AES, DES, Blowfish, 3DES veya Arcfour gibi şifreleme algoritmalarının çoğunu destekler.

PuTTY, SCP ve SFTP istemcilerine komut satırı aracılığıyla erişebilmenizi sağlarken SSH şifreleme anahtarı ve protokol sürümünü kullanarak kontrol sağlar. Aynı zamanda yerel, uzak veya dinamik port yönlendirme, IPv6 protokolü ve açık anahtarları kullanarak kimlik doğrulamaya ek olarak X11 yönlendirmeyi de destekliyor. PuTTY’yi, bilgisayardan bilgisayara güvenli bağlantılar sağlamak için kullanabilirsiniz.

NOT: PuTTY 32 bit indirmek için tıklayınız.

PuTTY Ekran Görüntüleri

Versiyon : 0.70
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here