Opera

0
834
Ücretsiz | 37 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.6

Özet

Opera, içerisinde yerleşik bir şekilde VPN ve reklam engelleyici bulunur, ayrıca içerisinde pil tasarrufu, hızlı arama ve uzantı desteği gibi özellikler barındıran ücretsiz bir İnternet tarayıcısıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Ücretsiz ve Türkçe İnternet Tarayıcı Programı

Opera, içerisinde yerleşik bir şekilde VPN aracı bulunduran, gizli sekme penceresi açılabilen, uzantı destekli, reklam engelleyici özelliği bulunan ücretsiz ve Türkçe dil desteği olan İnternet tarayıcı programıdır.

Akıllı basit ve kullanışlı arayüz

Web tarayıcınızın görünümünü değiştirmeye gelince, varsayılanlardan birini seçerek veya daha fazla indirerek temalar kurabilirsiniz. Özel temalar bilgisayarınızdan yüklenen görüntülerin yardımıyla da oluşturulabilir.

Web sayfalarını çevirebilmeniz, reklamları engelleyebilmeniz, parolalarınızı kaydetmeniz ve diğer işlemleri yapabilmeniz için uzantıları yükleyerek ekstra işlevsellik web tarayıcınıza eklenebilir.

Web sitelerini depolamak ve paylaşmak için dahili yer imi yöneticisi

Favori URL’lerinizi önceden belirlenmiş kategorilerden birine hızlı bir şekilde kaydetmenize yardımcı olan araç çubuğuna kalp şeklinde bir simge entegre edilmiştir. Yer imlerini boşaltabileceğiniz ve geçerli yer imini Hızlı Aramaya ekleyebileceğiniz bir özel klasör de oluşturabilirsiniz. Opera, otomatik olarak mevcut web sayfasında imaj görüntüleri sunar ve bunları önizleme yapmanıza izin verir.

Tercih edilen web sitelerini yönetmek için araç çubuğunda uygulanan hızlı özellikleri bir kenara bırakarak Opera dahili bir yer imi yöneticisi için destek de sunar.

Opera, tmamen yeni olan ve diğer web tarayıcılarında bulunmayan bir özellik bulunduruyor. Bu özellik, küçük resimli interaktif önizleme modudur. Sürükle bırak desteği, minik resimlerin tercihlerinize göre düzenlenmesinde kullanılabilir.

Klasik görünüme geri dönmek istiyorsanız Opera, bir liste görünümü modunu açmanıza izin verir. Fare imlecinizi bir yer işaretinin üzerine getirdiğinizde, yer imlerini kaldırmanıza veya düzenlemenize veya bunları Hızlı Aramaya eklemenize olanak tanıyan daha fazla seçenek bulundurur.

Bir diğer özellik, yer imlerini, Opera kullanıcıları olmasa bile, 14 güne kadar erişilebilen geçici bir halka açık bağlantı oluşturarak arkadaşlarınızla paylaşmanıza yardımcı olur.

‘Keşfedin’ özelliği blog yazarlarına, gazetecilere veya haber bağımlılarının kullanıcı tercihine, yani ülke ve dil veya ilgilenilen konulara (örneğin sanat, iş, gıda, spor, eğlence vb.) ilişkin en son haberleri takip etmelerine yardımcı olacak basit ve etkili bir yol sunar.

Arama ve gezinme modu

Sponsorlu Bağlantılar

Opera, Internet’te bilgi aramanıza yardımcı olmak, öngörülen arama önerilerini görüntüler ve sekmelerle birden çok sayfa organize etmenize, tam ekran modunu etkinleştirmenize, yakınlaştırıp uzaklaştırarak metni daha okunabilir hale getirmenize ve arşivlemenize olanak tanıyan kombine bir arama ve adres çubuğu benimser.

Opera Turbo özelliği, yavaş İnternet bağlantıları için özel olarak tasarlanmıştır, çünkü tarama yaparken bant genişliği tasarrufu sağlıyor ve verileri sıkıştırıyor.

Opera Tanıtım Viodeosu

Opera Ekran Görüntüleri

Versiyon : 49.0.2725.64
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here