Norton AntiVirus

0
535
Deneme Sürümü | 108 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.6

Özet

Norton AntiVirus, virüslere, solucanlara, trojanlara ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerine karşı çoklu ve esnek tarama modları gibi özellikler ile bilgisayarınızı koruyan antivirüs programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Gelişmiş Antivirüs Programı

Norton AntiVirus, tüm şekil ve boyutlarda kötü amaçlı yazılımlarla mücadele etmek için yapılmış popüler bir güvenlik uygulamasıdır. Gerçek zamanlı kalkan, çoklu tarama modları, özelleştirilebilir ayarlar ve bol miktarda ilave güvenlik ağları bulunan bu hizmet, yeni başlayanlara ve deneyimli kullanıcılara aynı şekilde hitap eder.

Kurulum ve arayüz

Aracın kurulumu hızlı ve kolay bir işlemdir, çünkü Norton kullanıcılara diğer güvenlik ürünlerinin aksine yüklenecek bileşenleri seçme imkanı vermez. Bununla birlikte, burada biraz dikkat edilmesi gerekiyor. Reklam destekli olduğu için program, diğer yazılım geliştiricileri tarafından yapılan uygulamaları yüklemeyi önermektedir. Onlar olmadan çalışabilir, bu nedenle kurulumdan çıkarılabilirler.

Windows 8 sürümünden bu yana, geliştiriciler her yere düz Metro UI görünümünü uygulamaya başladılar ve Norton üreticileri bu konuda istisna olmadı. Arayüzü karmaşık değildir, ancak daha iyi düzenlenmiş olabilir. Ana menüdeki üç büyük düğme, tarama, virüs imza güncellemeleri ve gelişmiş ayarlara erişimi kolaylaştırırken, başka bir düğme benzeri çerçeve, güven seviyesiyle birlikte sistem ve Norton CPU kullanım düzeyini gösterir.

Tarama türleri ve yapılandırması

Norton, kullanıcının gereksinimlerine uygun olarak farklı düzeylerde PC taraması yapar. Zararlı yazılımlar için yalnızca önemli sistem alanlarını doğrulayarak, tüm sabit diske kapsamlı olarak bakmakla kalmayıp aynı zamanda şüpheli dosyaları, klasörleri veya sürücüleri de inceleyerek hız üzerine odaklanabilir. Ek bir bileşen, Facebook Duvarını virüslü bağlantılar, dolandırıcılık ve hack girişimleri için taramak üzere tasarlanmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Varsayılan tarama yapılandırması, uzmanlar tarafından hariç tutular (tarama, gerçek zamanlı, imzalar, dosya kimlikleri), arşivler, rootkitler ve gizli öğeler, ağ sürücüler, buluşsal yöntemler, düşük riskli nesneler, izleme tanımlama bilgileri, çıkarılabilir medya, Önyükleme süresini, Symantec SONAR koruma özelliğini (bulut yardımı) ve güncellemeleri içerir. Görevler ve istatistikler ayrı alanlarda incelenirken, ayarlar varsayılana geri yüklenebilir.

Ek güvenlik bileşenleri

Bildirimler, güvenilir olup olmadıklarını belirlemek için indirilen dosyaların indirme seviyesini Symantec’in Download Insight’ından gösterir. Ayrıca, uygulama, oturum açma kimlik bilgilerini ve diğer özel verileri tutmak için şifre korumalı bir kasayı (Norton Identity Safe) de sahip olan, web’de gezinirken güvenliği sağlamak için Ask.com tarafından desteklenen bir araç çubuğunu (Norton Safe Search) entegre ediyor.

Performans ve sonuç

Birçok güvenlik çözümüyle karşılaştırıldığında Norton AntiVirus, bulut yardımı sayesinde çoğunlukla son derece hızlıdır. En son testlerimiz de virüs bulaşmış dosyaların tespit edilmesinde oldukça başarılı oldu. Virüs tanımları sıklıkla güncelleştirmeleri alır (Norton AntiVirus Virüs Tanımları aracılığıyla ayrıca indirilebilir) ve program genellikle kaynaklardan tüketim konusunda zorluk çıkarmaz. Kullanıcılar kendileri için Norton AntiVirus’ı denemekten ve gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını bulmaktan memnuniyet duyuyorlar. Ekstra özellikler arayan kullanıcılar Norton Internet Security’ye başvurabilir.

Norton AntiVirus Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2015 22.9.3.13
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here