NASA World Wind

0
1254
Ücretsiz | 16 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.4

Özet

Uydu üzerinden Dünya’da herhangi bir yere yakınlaşmanızı, yer bulmanızı, pusula ve mesafe hesaplayıcı çalışması yapmanızı ve diğer gezegenleri öğrenmenizi sağlayan kapsamlı Google Earth benzeri bir programdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Uydu Üzerinden Dünya ve Gezegenleri Görme Programı

Uydu üzerinden dünyayı göz önüne alırsak, bununla ilgili bilgisayar kullanıcılarına yeni ve heyecan verici bilgileri öğrenmesine yardımcı olması için bir çok yazılım bulunmaktadır. NASA World Wind, gezegenimiz ve diğer gezegenlerle tanışmanıza yardımcı olabilecek bir programdır.

Diğer benzer programlara kıyasla, NASA World Wind gezegenin tek bir yönüne odaklanmaz. Örneğin kullanıcılar, dünyadaki her ülkenin bayraklarını görebilirken hangilerinin görünmesi veya gizlenmesi gerektiğini seçebilir.

Konum bulma, pusula ve mesafe hesaplayıcı

Fare imlecinin tam konumunu alabilir veya enlem ve boylam ile ilgili ayrıntıları alabilirler. Program, aynı zamanda, seyahat planlarınız için yararlı olabilecek sanal pusula ve bir mesafe hesaplayıcı ile birlikte geliyor. Buna ek olarak, bir alanın yer işaretlerini göstermek için NASA World Wind’i yapılandırabilir ve dolayısıyla bölgedeki en ünlü turistik mekanlar hakkında bilgi edinebilir.

3D görünüm modu ve gezegenler

Bu programın en özel yanı Anaglyph Stereo 3D modudur. Kullanıcılar bu modu değerlendirebilmek istiyorsa 3D gözlüğe ihtiyaçları vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

NASA World Wind’in öne çıkmasına yardımcı olan bir başka özellik, kullanıcıların ayrıca Jüpiter, Mars, Ay veya Venüs gibi diğer gezegenleri keşif edebilmeleridir. Bu şekilde uyduları hakkında bilgi alabilirler.

Bu programın tek dezavantajı; sorunsuz çalışması için çok fazla RAM gerektirmesi ve bilgisayarda çalışan çok sayıda başka program varsa, gecikme ve hatta çökmelerin sıklıkla ortaya çıkmasıdır.

Verimli ve kapsamlı eğitim aracı

Sonuç olarak NASA World Wind, dünyamız, gezegenler ve uzay hakkında çok şey öğrenmek için kullanılabilecek eğlenceli bir programdır.

NASA World Wind Ekran Görüntüleri

Versiyon : 1.4.1
Dil : İngilizce
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here