Microsoft Silverlight

0
643
Ücretsiz | 12.6 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.1

Özet

Microsoft Silverlight, bilgisayar kullanıcılarına daha iyi ve zengin içerik kazandırmak için özel olarak tasarlanmış Adobe Flash benzeri gelişmiş ASP .NET uygulamasıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Ücretsiz Türkçe Zengin İçerik Görüntüleme Programı

İnternet ve web teknolojilerinin sürekli gelişimi sayesinde kullanıcılar yeni ve kapsamlı deneyimlerden yararlanabiliyor. Özellikle bu amaç için tasarlanmış popüler yeniliklerden biri de Microsoft Silverlight‘tır.

Birden fazla platform için destek

Bu özel teknoloji, çapraz platform olmasının yanı sıra hem 32 bit hem de 64 bit sistemlere uygulanabilir. Silverlight daha akışkan arayüzler getiriyor ve benzersiz medya deneyimleri yaratmada yardımcı olmaya çalıştığı için geliştiricilere birçok özellik sunuyor.

Program, video kalitesini büyük ölçüde geliştirir ve oynatma performansını da düzeltir. Animasyonlar benzer teknolojilerde gösterilenlerden daha pürüzsüzdür ve hem Silverlight içeriğini geliştirirken hem de izlerken etkileşim daha önemli bir rol oynamaktadır.

Üç boyutlu içerik için daha iyi bir deneyim ve destek

Sponsorlu Bağlantılar

En gözle görülür özellik “Derin Yakınlaştırma” olarak biliniyor. Bu özellik, yüksek çözünürlüklü görüntülerle kullanılır, sistem uygulamaları ve kaynakları üzerindeki yüklenme sürelerini en aza indirgemek için, hızlılık katar.

Silverlight’da sunulan bir diğer yenilik, geliştiricilerin üç boyutlu içerik ekleyebilmeleri için geliştirilen “Perspektif 3D Grafikler“. Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar, onu istediği gibi ölçekleyebilir veya döndürebilir.

Diğer görsel iyileştirmeler

Geliştiriciler için bu teknoloji, uygulamalarında kullanılabilecek pek çok görsel iyileştirme ile birlikte gelir. Bunların arasında “Pixel Shader” ve “Skinning and Styling“, animasyonları, grafik içeriğini ve kişiselleştirilmiş kontroller oluşturmak için bu grafikleri kullanma yeteneğini etkiler.

Microsoft Silverlight Ekran Görüntüleri

Versiyon : 5.1.50907.0
Dil : Türkçe
Sistem : Windows Vista ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here