Microsoft Security Essentials

0
474
Ücretsiz | 11.7 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.5

Özet

Microsoft Security Essentials, kötü amaçlı yazılımlara karşı temel koruma sağlayan Windows 7 ve Vista gibi diğer Windows işletim sistemli bilgisayarları koruma altına alan Microsoft’un resmi ve ücretsiz antivirüs programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Ücretsiz Antivirüs Programı

Microsoft Security Essentials (MSE), Windows işletim sistemli bilgisayarlar için Microsoft’un ücretsiz anti-malware çözümünü temsil eder. Birçok üçüncü parti geliştirici ve test uzmanı tarafından güvenlik ürünleri arasında bir “temel” olarak düşünülmüş ve Microsoft bunun aksini belirtmemiştir.

Yükleme ve arabirim

MSE’yi yüklemek hızlı ve kolaydır. Tek şartı, PC’de başka hiçbir antivirüs uygulaması bulunmamasıdır; çünkü bunların çatışma olasılığı yüksektir ve Windows istikrar sorunlarına neden olur. Kurulum tamamlanmadan hemen önce araç, en yeni virüs tanımlarını getirir getirmez, bilgisayarın mevcut güvenlik durumunu değerlendirmek için ilk taramayı başlatmayı teklif eder.

Arabirim açısından MSE tarama, virüs ve casus yazılım tanım güncellemeleri, geçmişi ve ayarları alanlarını birbirinden ayırır. Genel görünüm rahat ve düzgün bir şekilde organize edilmiş, bu yüzden deneyimsiz kullanıcılar gezinme konusunda herhangi bir sorun yaşamamalıdır.

Tarama modları ve yapılandırma

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanılabilir üç tarama modu vardır: “Hızlı”, yalnızca “Program Dosyaları” ve Windows dizini gibi önemli sistem alanlarını tarar; “Tam”, bilgisayarda eksiksiz bir kontrol gerçekleştirirken, “Özel” kullanıcıların incelemek için tam sürücüleri ve dizinleri seçmelerini sağlar. Kötü amaçlı yazılımlar içeriğe dayalı tarama yoluyla da mümkündür. Hızlı ve tam tarama işleri, düzenli olarak çalışacak şekilde planlanabilir.

Tarama ayarlarını değiştirme konusunda kullanıcılar, uyarı seviyesine (düşük, orta, yüksek, ciddi) bağlı olarak tehdit algılamaları için varsayılan eylemler oluşturabilir. Gerçek zamanlı koruma modülü devre dışı bırakılabilirken, özel dosyalar, klasörler, dosya türleri ve süreçleri hariç tutulabilir. Diğer tarama seçenekleri arşivlere, çıkarılabilir sürücüler, sistem geri yükleme noktaları ve karantinaya alınan dosyalara odaklanır. Ayrıca, karantinaya alınan dosyaları incelemek ve silmek veya silmek mümkündür.

Değerlendirme ve sonuç

MSE, çok iyi bir virüs tespit oranına sahiptir ve genellikle düşük CPU ve RAM kullanır. Bununla birlikte, tarama hızı konusunda oldukça yavaştır; yazılım bildirimleri devre dışı bırakılamaz veya kontrol edilemez. Microsoft Security Essentials’ın en güçlü güvenlik ürünleri arasında bulunmamasına rağmen, sıradan kullanıcılar için oldukça iyi bir başlangıç ​​aracı olarak hizmet eder.

Microsoft Security Essentials Ekran Görüntüleri

Versiyon : 4.10.209.0
Dil : Türkçe
Sistem : Windows Vista ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here