Microsoft .NET Framework

0
685
Ücretsiz | 65 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.5

Özet

Microsoft .NET Framework, hem programcılara hem de sıradan kullanıcılara yönelik olarak .NET teknolojilerini kullanarak Windows uygulamaları geliştirmek ve başlatmak için kullanabileceğiniz Microsoft’un programlama altyapı programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Ücretsiz Uygulama Geliştirme Programı

Microsoft’un tescilli olan .NET Framework, bazı geliştiricilerin .NET teknolojilerini kullanarak Windows odaklı uygulamalar ve hizmetler oluştururken kullandığı ücretsiz bir programlama altyapısıdır.

Temel olarak, her şeyi sıfırdan yazmak yerine, basitçe kodu çağırarak masaüstü uygulamalarını ve web hizmetlerini sorunsuz bir şekilde bir araya getirmek için programcıların ihtiyaç duyduğu kütüphaneler, sınıflar ve şablonlarla zaten gerekli tüm kodlara sahip olan büyük bir paket. Pakette üç temel bileşen bulunmaktadır: Common Language Runtime (CLR), Framework Class Library (FCL), and ASP.NET.

CLR, .NET uygulamalarının yürütülmesini sağlar, böylece programcılar bir dil derleyicisi kullanarak projeler geliştirir, diller arası entegrasyon, güvenlik için gelişmiş destek, sürüm oluşturma, dağıtım ve basitleştirilmiş bileşen entegrasyonu, hata ayıklama ve profil oluşturma hizmetleri için modeldir. Şu anda CLR sürümleri şunlardır: 1.0, 1.1, 2.0, 3.0, 3.5, 4 ve 4.5 (4.5.1 ve 4.5.2’yi içerir). Ayrıca 4,6 RC sürümü mevcut.

Sponsorlu Bağlantılar

Belirtilmeye değer olan şey, bir çerçevenin sürüm numarasının basit bir “güncelleme” numarası olarak anlaşılmaması gerektiğidir. Örneğin eski uygulamalar daha eski .NET Framework sürümlerinin çalışmasını gerektirir ve kullanıcılar bu yeni sürümlerde otomatik olarak uygulanmadığını unutmamalıdır. Daha spesifik olmak gerekirse, farklı gereksinimlerle birden fazla uygulamayı çalıştırmak için PC’nize birden fazla .NET Framework sürümü yükleyebilirsiniz. Zaten yüklediğiniz sürümü bulmak zor olabilir.

Normal kullanıcılar için .NET Framework’ün alt bölümleri konusunda birkaç bilinen gerçek vardır. Örneğin, önemli miktarda disk alanı kaplıyor, kurulum adımı çok uzun, program genellikle sistem kaynaklarını fazla tüketiyor ve eski sürümler bazen kararsız hale geliyor ve sık sık çöküyor. Bu yöntem her zaman işe yaramasa da, son bahsedilen sorun genellikle .NET Framework’ü yeniden yükleyerek düzeltilebilir.

Sistem gereksinimleri:

  • 1 GHz veya daha hızlı işlemci
  • 512 MB RAM
  • 4,5 GB boş sabit disk alanı (x86)

Microsoft .NET Framework Ekran Görüntüleri

Versiyon : 4.7.1
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here