Microsoft Excel 2016

0
2678
Deneme Sürümü | 2.8 GB i n d i r
Editör İncelemesi
5

Özet

Microsoft Excel 2016, verilerinizi elektronik tablolara ve çalışma kılavuzuna yerleştirip, üzerinde çalışabileceğiniz ve analiz yapabileceğiniz görsel ofis uygulamasıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
4.5 (2 oy)

Türkçe Elektronik Tablo Oluşturma Programı

Microsoft Excel, ofis paketinin en popüler uygulamalardan biri olan elektronik tablo oluşturma programıdır. Microsoft Office paketine dahildir, veri düzenlemeyi kolaylaştırır, ayrıntılı analiz ve karmaşık hesaplamalar yapabilir.

Verileri düzenleyin ve çizelgeler oluşturun

Excel’deki belgeler, bir hücrenin konumunu elektronik tabloda kolayca tanımlamanıza ve veriyi daha kolay işleyebilmenize yardımcı olacak numaralı satırlar ve sütunlarla tablo benzeri bir yapıya sahiptir. Hücreler sayı, para birimi ve yüzdelerden, tarih ve saat girişlerine, posta kodlarına, telefon veya sosyal güvenlik numaralarına kadar her türlü bilgiyi içerebilir.

Veri setinize ve ne göstermek istediğinize bağlı olarak, çeşitli grafik türleri (sütun, çizgi, pasta, çubuk, alan, dağılım, stok, yüzey, histogram, açılır kutu ve daha fazlası) oluşturabilirsiniz. Ayrıca, elektronik tablo resim, şekil, SmartArt figürlerini ve yerleşik yakalama aracını kullanarak yerinde gördüğünüz ekran görüntülerini bile içerebilir.

Tüm gereksinimleri karşılamak için gelişmiş formüller

Excel’in en önemli özelliği verileri işlemek için kullanabileceği formül dizisidir. Önemsiz bir toplamdan finansal, matematiksel ve istatistiksel işlemler, hatta mühendislik ve web ile ilgili görevlere kadar basitten karmaşık hesaplamaları gerçekleştirmek için fonksiyonları kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Karmaşık veri kümeleri ve elektronik tablo koleksiyonları için basit hesaplamalar kadar olduğu gibi, tam kapsamlı bir çalışma kitabı oluşturmanıza yardımcı olmak için diğer formül denetleme araçları da bulunur.

Veri kümesi sorgulama da mümkündür ve uyumlu kaynaklar dizisi ihmal edilmemelidir. Yerel olarak depolanan dosyaları, en popüler veritabanı sunucularının bazılarını, Microsoft Azure’yi veya çevrimiçi kaynakları, Sharepoint, Active Directory, Microsoft Exchange, Facebook ve Salesforce’ı içerir. Ayrıca Excel, ne-if analizi yapabilir, farklı senaryoları test edebilir ve tahmini çalışma sayfaları üretebilir.

İster basit hesaplamalar yapmanız ister harcamalarınızı evde takip etmeniz için Excel iyi bir seçimdir. Deneyiminizi geliştirmeyi hedefleyen Excel, belirli hücreleri otomatik olarak tamamlayabilir ve işinizi kolaylaştırabilir. Üstelik, verilerinizin bir özetini oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Microsoft Excel 2016 Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2016
Dil : Türkçe
Sistem : Windows 7 ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here