McAfee AVERT Stinger

0
453
Ücretsiz | 1.4 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.3

Özet

McAfee AVERT Stinger, W32 Virüslerini ve Conficker solucanını sisteminizden kaldırıp bilgisayarınızı güvende tutacağınız bir programdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

W32 Virüsleri ve Conficker Solucanı Temizleyici

McAfee AVERT Stinger, W32 virüslerini ve Conficker solucanını kişisel bilgisayarınızdan temizlemek için size özel olarak oluşturulmuş bağımsız bir araç sunar. Bu uygulama, Downup, Downadup ve Kido olarak da bilinen, tüm zamanların en çok tartışılan solucanlarından biri ile savaşır.

Conficker ilk olarak Kasım 2008’de tespit edildi ve Windows işletim sisteminde birtakım güvenlik açıkları göz önüne alındığında kullanıldı. Gelişmiş kötü yazılım teknikleri o zamanın virüsten koruma çözümleri için kriptonit, dolayısıyla 2003 Welchia solucanının yaptığı gibi milyonlarca bilgisayara bulaştı.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu acımasız solucanı barındıran bir PC belirtileri güvenlikle ilgili web sitelerini ve yönetici hisselerini, rasgele kullanıcı lokavt veya geri dönüştürülmüş klasörlerde autorun.inf dosyalarının varlığını erişmek için bilgisayarın güvenliğini tehdit eder. Ayrıca, Dell SecureWorks ile Zararlı Yazılım Araştırması Direktörü Joe Stewart tarafından geliştirilen Conficker Eye Chart web sitesi de bilgisayarınızın bulaşıp bulaşmadığını bulmanıza yardımcı olur.

McAfee AVERT Stinger, kontrol etmek istediğiniz dizinlere sahip olmanızı sağlayan yapılandırılabilir bir klasör listesini barındıran basit ve etkili bir arayüze sahiptir. Bunu yaptıktan sonra, onları Conficker solucanı için taramayı seçebilir veya daha ileri gidip uygulamanın Tercihler’e veya virüs listesi bölümlerine erişebilirsiniz. Program aynı zamanda algılayabilen ve temizleyebilen Conficker solucanının çeşitlerini listeler.

Sonuç olarak McAfee AVERT Stinger, virüs bulaşmış sisteminizden Conficker solucanından kurtulmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Bulaşmama riski bugünlerde neredeyse sıfıra düşerken, bilgisayarınızda ciddi bir antivirüs çözümü bulunmaması durumunda bilgisayarınız bunu içinde barındırabilir. Yukarıda belirtilen belirtilerle karşılaştığınızda, Conficker solucanı için McAfee AVERT Stinger aracıyla bunu kontrol edebilirsiniz.

McAfee AVERT Stinger Ekran Görüntüleri

Versiyon : 10.0.1.551
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here