Malwarebytes

0
500
Ücretsiz | 60.1 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.3

Özet

Malwarebytes, son derece sezgisel arayüzü ile sarılmış temel virüslere karşı koruma, spyware, adware ve diğer web tehditlerine karşı koruma sağlayan Anti-malware programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Virüs, Adware, Spyware ve Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme

Malwarebytes, virüsleri, casus yazılımları, Truva atlarını, solucanları, çeviricileri, rootkit’leri ve diğer web tabanlı tehditleri önlemek için tasarlanan ücretsiz anti-malware uygulamasıdır.

Programı ücretsiz kullanımı haricinde zamanlanmış taramalar, gerçek zamanlı koruma, çıkarılabilir sürücü taramaları ve kötü niyetli web sitesi engelleme gibi özellikleri içermediğini bilmelidir. Bu özellikler ve daha fazlası, Malwarebytes Anti-Malware Premium adlı ücretli sürümde mevcuttur.

Ücretsiz uygulamanın temel avantajı, çevrimiçi tehditlere karşı ikinci bir savunma hattı olarak çalıştırılabilmesi, onu başka bir av programının gerçek zamanlı korunmasıyla eşleştirmesidir.

Sorunsuz kurulum ve son derece sezgisel arayüz

Malwarebytes Anti-Malware’i kurmak, antivirüs uygulamalarında ne kadar deneyimsiz olursa olsun, genellikle herhangi bir kullanıcı için bir sorun değildir.

Temel PC koruması için iki tarama modu

Tehdit Tarama, uygulamanın kapsamlı tarama yöntemidir, çünkü sistemin kötü amaçlı yazılımların gizlendiği kritik alanlara bakar. Alternatif olarak, kullanıcıların tarama nesneleri (bellek, başlatma ve kayıt defteri ayarları, arşivler, rootkit’ler) ile birlikte taramak için tam sürücü ve dizinleri elle seçmelerine izin veren Özel Tarama’yı kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, potansiyel olarak istenmeyen programları ve değişiklikleri (PUM’lar) algılarken aracın davranışını kişiselleştirmek mümkündür.

Gelişmiş tarayıcı yapılandırması

Sponsorlu Bağlantılar

Anti-Malware’in davranış kalıbını daha da özelleştirmek isteyen kullanıcılar, hariç tutmaları, kök dizinleri, arşivleri ve gelişmiş heuristics’ları çevreleyen ayarlarla yumuşatabilir. Tarama günlüklerini etkinleştirmek ve incelemek, virüs veritabanı güncellemeleri için bir proxy sunucusuna başvurmak, bildirimleri devre dışı bırakmak, uygulamayı hızlı tarama için Windows Gezgini içerik menüsüne entegre etmek vb. mümkündür. Karantinaya gönderilen öğeler, bunları saklamaya veya silmeye karar vermeden önce incelenebilir.

Performans ve sonuç

En son yapılan testlerimiz, virüs tespiti konusunda Malwarebytes Anti-Malware’in çok iyi sonuçlar verdiğini göstermiştir. Temel dezavantajı, çeşitli işlemler sırasında sıkça takılması (son virüs imzalarını taramak veya doğrulamak gibi) ve virüs bulaşmış dosyaları kaldırma konusunda genellikle çok yavaş olmasıdır.

Son olarak, güvenilir bir üçüncü parti gerçek zamanlı koruyucu ile bu programı eşleştirerek, çift denetim yapmak isteyen sıradan kullanıcılar için oldukça kullanışlı hale gelebilir.

Malwarebytes Ekran Görüntüleri

Versiyon : 3.1.2.1733
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here