LibreOffice

0
1024
Ücretsiz | 215 MB i n d i r
Editör İncelemesi
3.9

Özet

LibreOffice, metin belgesi, elektronik tablolar ve sunular oluşturmanıza, veritabanlarını yönetmenize, çizim yapmanıza ve diğer büyük ofis paketleriyle uyumlu olmasına olanak tanıyan verimli alternatif ofis paketidir.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Ücretsiz Türkçe Alternatif Ofis Programı

LibreOffice programını bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde indirerek alternatif bir ofis paketi kullanabilirsiniz. Microsoft Office paketine alternatif olarak kullanmanız için programın ücretsiz, Türkçe dil destekli ve bütün ofis programlarıyla uyumlu çalışması yeterli bir sebeptir. LibreOffice ile metin belgeleri oluşturabilir, elektronik tablolar yapabilir, slayt ve sunum hazırlayabilirsiniz.

Söz konusu ofis paketleri olduğunda sayısız işlevleri ve sezgisel arayüzleri nedeniyle akla ilk gelen ve en popüler olan Microsoft Office ve OpenOffice programlarıdır.  Bu yazılım çözümü aynı zamanda Microsoft Office’in varsayılan biçimlerini de desteklemektedir; bu nedenle bir kişi PowerPoint, Word veya Excel dosyalarını kolayca açıp düzenleyebilir.

Metin belgeleri ve elektronik tablolar oluşturun

LibreOffice Writer, Word programının LifreOffice versiyonudur ve kullanıcılara eş anlamlılar sözlüğü, yazı tipi biçimlendirme, metin hizalama ve satır aralığı gibi geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır.

LibreOffice Calc, kullanıcıların verilerini satır ve sütun sayısına göre tablolarda düzenlemek istedikleri zaman erişilebilen bileşendir. Bu araç, formüller oluşturmak ve karmaşık hesaplamalar yapmak için kullanışlı birkaç işlev türünü de desteklemektedir.

Slayt gösterileri hazırlayın

LibreOffice Impress, sunumları ve slayt gösterilerini tasarlamak ve özelleştirmek için kullanışlı, çizelgeleri, diyagramları, metin mesajlarını ve çoklu ortam geçmişlerini de destekleyen bir araçtır. Projelerin her biri animasyon efektlerini, slayt geçişlerini ve yazı tipi düzenlemeyi destekler, bu nedenle sonuç kullanıcının beklentilerini karşılamaya tabidir.

Veritabanlarını yönetin

LibreOffice Draw, kullanıcıların ortak grafik formatlarına aktarılabilen ve daha sonra diğer projelere entegre olabilen basit ve karmaşık tasarımlar oluşturmalarını sağlar. Oluşturulan çizimler, daha önce LibreOffice uygulamalarında oluşturulmuş tablolar, grafikler veya formülleri içerebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanıcılar veritabanı dosyalarının içeriğini keşfetmek veya harici çok kullanıcılı veritabanı motorlarına (MySQL, MS Access, Adabas D veya PostgreSQL gibi) bağlanmak istediklerinde LibreOffice Base‘e erişebilirler. Buna ek olarak, bu araç, desteklediği motorlar için dahili yerel destek sürücüleri de içerir.

Programın arayüzü oldukça basit ve anlaşılırdır ve tüm kullanıcı türlerinin kolayca çalışmasına izin verir.

NOT: LibreOffice programını 32 bit indirmek için tıklayınız.

LibreOffice Ekran Görüntüleri

Versiyon : 7.2.5
Dil : Türkçe
Sistem : Windows 7 ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here