Kaspersky Virus Removal Tool

0
479
Ücretsiz | 114 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.5

Özet

Kaspersky Virus Removal Tool, Kaspersky tarafından sağlanan farklı tarama modları sayesinde bilgisayarınıza ulaşmış olabilecek virüs ve diğer tehditleri tespit etmenize ve bilgisayarınızı korumanıza yardımcı olacak bir programdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Virüs Temizleme Aracı

Bilgisayarı kullanmaya ne kadar dikkatli olursa olsun, çevrimiçi tehditlere ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına maruz kaldıkları için, doğru yapılandırılmış antivirüs çözümünün öneminin küçümsenmemesi gerekir.

Bununla birlikte, virüs PC’ye ulaştıysa ve güvenlik yazılımı uygulaması etkisiz hale getirilmişse, test edilebilecek bir araç daha vardır: Kaspersky Virüs Temizleme Aracı.

Çoğu durumda, virüs hedef PC’de zaten bulunuyorsa, yapabilecekleriniz yoktur, çünkü kötü amaçlı yazılım genellikle kullanıcıların virüsten koruma yazılımı yüklemelerine veya güncellemelerine izin vermez.

Öte yandan Kaspersky’nin aracı bazı koruyucu tedbirleri almıştır: Enfekte bilgisayarlara, hatta Güvenli Modda yüklenebilir ve virüsleri, Truva atları, rootkitleri, reklam yazılımlarını veya casus yazılımları otomatik olarak kaldırabilir.

Kullanıcı dostu arayüz ve hızlı tarama işlemi

Kurulum son derece hızlıdır ve tarama işlemi çok hızlıdır; uygulama, bilgisayar kaynaklarıyla oldukça kolaylaşıyor. Kaspersky Virüs Temizleme Aracı’nın arayüzü eşit derecede sezgisel ve işlemler arka planda çalışacağından kullanıcılar sadece Tara düğmesine basabilir ve çalışmalarına devam edebilir.

Ayrıntılı analiz modunu etkinleştirin

Otomatik tarama sonuçları tatmin edici değilse, ayrıca, bilgisayarın derinlemesine analizini gerçekleştiren ve sonradan işleme için Kaspersky’ye gönderilebilecek ayrıntılı bir rapor üreten Manuel Dezenfeksiyon’u deneyebilirsiniz.

Hedef konumu belirtin

Sponsorlu Bağlantılar

Alternatif olarak, taranması gereken hedef veri türünü seçebilir, böylece analiz alanını ve tarama zamanını sınırlandırabilir, ancak bu yalnızca kullanıcıların enfeksiyonun bulunduğu bölgenin farkında olduğu zaman önerilir. Ayrıca, güvenlik düzeyini Yüksek olarak değiştirmek, tarama sürelerinin uzamasına neden olabilir.

Son olarak, Kaspersky Virüs Temizleme Aracı, kullanıcıların tehdit algılandıklarında almak istedikleri eylemi seçmelerini sağlar; böylece uzmanlar sorunu el ile işleme girişiminde bulunabilir.

Değerlendirme ve sonuç

Genel olarak, virüslerin ve diğer tehditlerin kişinin bilgisayarına ulaşması durumunda, Kaspersky’nin bu aracı bilgisayarı kurtarmaya yetebilir.

Kaspersky Virus Removal Tool Ekran Görüntüleri

Versiyon : 15.0.19.0
Dil : Türkçe
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here