Internet Download Manager (IDM)

0
537
Deneme Sürümü | 6.85 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.3

Özet

Internet Download Manager (IDM) isimli Türkçe dil desteğine sahip bu güçlü program ile İnternet bağlantınızın sınırların aşarak, indirme süreçlerini akıllıca organize veya senkronize edin, ayrıca dosyaları hızlı olarak indirme imkanına sahip olun.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Hızlı Dosya İndirme Programı

Neredeyse her türlü dokümantasyon ve eğlencenin ev sahipliği yaptığı İnternet’te, ister ticari ister kişisel kullanım için belirli bir dosyanın indirilmesi gerekiyor. Bağlantı hızlarının arttığı oranda, Internet Download Manager gibi programları kullanmak neredeyse bir gereklilik haline geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi, size akıllıca dünya çapında web üzerinden dosya transferlerini organize imkanı veriyor.

Tercih ettiğiniz tarayıcı ile çalışır

Programın çalıştırılması ile karşınıza oldukça sezgisel bir arayüz gelir, tasarım açısından sizlere herhangi bir problem çıkarmaz. Programın üst araç çubuğu size özelleştirilebilir simgelerle en önemli özelliklere erişmenizi sağlar.

Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera veya Safari gibi popüler web tarayıcılarından birini kullandığınızı düşündüğünüzde, program erişimi kolaylaştırmak için kendisini otomatik olarak entegre eder. Mümkün olduğunca, örneğin videolar söz konusu olduğunda, indirmeye başlamanızı veya daha sonra kullanmak üzere zamanlamanızı sağlayan küçük bir buton mevcuttur. Ayrıca, varsayılan web sitesinde tercih edilen listede bulunmaması durumunda, özel web tarayıcınızı ekleme imkanı verilir.

Karşıdan yüklemeleri zamanla ve senkronize et

En önemli özelliklerden biri, indirmelerin işlendiği bir tarih veya süreyi tam olarak ayarlayabilme özelliği olsa gerek. Verilen listenizi istediğiniz web adresleriyle doldurarak belirli bir saatte veya tarihte ve ayrıca belirli günlerde periyodik olarak bir defalık bir indirme gerçekleştirebilirsiniz. Sisteminizi kapatma veya indirme işlemini belirli bir saatte bitirme gibi çeşitli işlem sonrası özellikler de mevcuttur.

Sponsorlu Bağlantılar

İndirmeniz sabit dosya aktarımı gerektiriyorsa, program senkronizasyon özelliğini sunarak oldukça kullanışlı hale getirir. Zaman çizelgesi olarak benzer zaman ayarlarını sizin elinize alıyor, önemli belgeleri çalışma alanında sürekli güncel tutma olanağı sunuyor.

Dosya indirmelerini organize et

Bir dosyayı indirdikten sonra, istediğiniz bir ögenin kategorisinin yanı sıra bir çıkış dizini ayarlamanız istenir. Genel, belgeler, müzik veya videolar gibi birkaç hazır ayar mevcuttur, ancak uygulama özelleştirme konusunda hiçbir sınırlama getirmez. Mevcut bir kategori eklemek veya düzenlemekte özgürsünüz, ayrıca varsayılan bir hedef klasörü ayarlamakta size kalmış, böylece her indirme işlemi başlatıldığında sorulmaz.

Internet Download Manager (IDM), ticari amaçla kullanılıp kullanılmamasına bakılmaksızın bulundurulması gereken kullanışlı programlardan birisidir. Sistem kaynaklarını biraz kullansa da karşılığında çok çeşitli faydalı özellikler sağlar. Hız açısından, bant genişliğini sınırlara iter ya da özel sınırlara göre kullanır.

Internet Download Manager (IDM) Ekran Görüntüleri

Versiyon : 6.30
Dil : Türkçe
Sistem : Windows Vista ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here