iKill

0
801
Ücretsiz | 441 KB i n d i r
Editör İncelemesi
4.3

Özet

iKill isimli bu yazılım, virüslerin çıkarılabilir sürücüler yoluyla bilgisayara yayılmasını ve bulaşmasını önleyecek olan bir güvenlik programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

USB Flash Bellekten Virüs Bulaşmasını Önleme Programı

iKill, USB çıkarılabilir cihazlar vasıtasıyla yaygınlaşan virüsleri engellemek için tasarlanmış bir güvenlik uygulamasıdır.

Bu virüslerin çoğu autorun.inf dosyasından sağlandığından, iKill bu tehdidi devre dışı bırakmak için özel bir araçla birlikte gelir.

Arayüz sadedir ve tüm özellikler yalnızca birkaç tıklama ile erişmenizi sağlayan sekmeler halinde düzenlenmiştir. İlk sekmeye “Antivirüs” adı verilse de, uygun antivirüs işlevselliğini desteklemez; yalnızca çıkartılabilir bir sürücüyü taktığınızda virüsleri engelleyen çıkarılabilir bir sürücü koruma modudur.

Burada üç seçenek var, AutoProtect’i etkinleştir, fiziksel sürücüler tara ve Windows’la başlatmayı etkinleştir. iKill ayrıca, Windows’un içinde paketlenmiş bir Hizmet Yöneticisi’ne oldukça benzeyen bir Görev Yöneticisi ve sisteminizde çalışan hizmetleri idare eden bir hizmet yöneticisi içerir.

Son olarak, “Araçlar” sekmesi, Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni, Görev Yöneticisi’ni, Klasör Seçenekleri’ni ve Gizli Dosya Seçeneklerini etkinleştirmek veya devre dışı bırakma imkanı da dahil olmak üzere diğer bazı iyi niyetlerle birlikte gelir; aynı zamanda, Explorer’ı yeniden başlatıp bilgisayarı yeniden başlatmaya yetkili yardımcı programlarla birlikte gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

iKill, Windows sürümünden bağımsız olarak çoğu bilgisayarda sorunsuz çalışıyor ancak Windows 7 kullanıcıları, değişiklikleri kaydedebileceklerinden emin olmak için uygulamayı yönetici haklarıyla yüklemeleri gerektiğini unutmamalıdır.

Uygulamanın yönetici ayrıcalıklarını alması için ayrı bir aracı var, bu nedenle bununla ilgili herhangi bir sorun olması durumunda “Ayarlar” sekmesini kontrol etmeyi unutmayın.

Sonuçta, bilgisayarınıza çıkarılabilir cihazlarla yayılan virüs bulaştığında iKill kullanışlı olabilir.

iKill Ekran Görüntüleri

Versiyon : 3.2.0.190
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here