IceSword

0
681
Ücretsiz | 2.4 MB i n d i r
Editör İncelemesi
3.8

Özet

IceSword, bilgisayar için ortak tehditleri tutan, aktif süreçler hakkında bir rapor sunan çok kullanışlı bir rootkit tarayıcı ve sistem bilgi programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Rootkit Tarama ve Temizleme Programı

IceSword programının birinci amacı olası tehditleri tanımlamak ve engellemek için bilgisayarınızı rootkitler için taramak, sistemdeki trafiği sürekli izlemektir.

İkinci amacı, kullanıcılara, rootkit’leri veya diğer kötü amaçlı yazılım türlerini gizleyebilecek ya da gizli olanlar da dahil olmak üzere bilgisayarda çalışan süreçler hakkında kapsamlı bir rapor sunmaktır.

Program, hatırlayabildiğimizden daha uzun bir süredir piyasada bulunuyor ve ne yazık ki, artık aktif olarak korunmayan bir aşamaya gelmiştir. Bununla birlikte, kötü niyetli işlemleri algılamak için hızlı bir yöntem arıyorsanız yararlı olabilir.

IceSword, daha gelişmiş kullanıcılar tarafından yorumlanabilecek çok miktarda bilgi sunar, bu yüzden yeni başlayanlara yönelik değildir.

Arayüz, temel işlevleri barındıran bir kenar çubuğu aracılığıyla, sezgisel olarak her şeyi gösteren basit bir görünüme sahiptir.

Bu sayede, şüpheli girdileri durdurma, bağlantı noktası ile ilgili ayrıntılara erişme ve bilgisayarınızda etkin olan çekirdek modüllerine ve başlangıç ​​ögelerine genel bir bakış açısı oluşturma imkanı ile işlem bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tarama süreci, varsa tespit edilen tehditlere ilişkin ayrıntılı bir rapor sunarak oldukça uzun bir sürede gerçekleştirilir.

Bu güvenlik bileşenlerine ek olarak, bir kayıt defteri tarayıcısı ve ana pencerenin içine yerleştirilmiş bir dosya gezgini de bulacaksınız.

Sonuç olarak, IceSword eski bir program olabilir, ancak yine de amacına hizmet etmeye devam etmektedir. En büyük dezavantajı yalnızca Windows 2000, 2003 ve XP ile uyumlu olmasıdır.

IceSword Ekran Görüntüleri

Versiyon : 1.22
Dil : İngilizce
Sistem : Windows 2K ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here