F-Secure BlackLight Rootkit Detection

0
557
Ücretsiz | 1.1 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.2

Özet

F-Secure BlackLight Rootkit Detection, birkaç basit hareketle rootkitleri algılamak ve kaldırmak için bilgisayarınızı tarayan hafif ve kullanıcı dostu bir güvenlik programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Rootkit Temizleme Programı

F-Secure BlackLight Rootkit Detection, kötü niyetli işlemleri ve programları bilgisayarınızdan taramak ve tanımlamak için tasarlanmış, anti-rootkit özel bir yardımcı programdır.

Rootkit terimine yabancı olanlar için, bir saldırganın gizli tutulduğu her türlü sorgulanabilir işlemi gerçekleştirebileceği yönetici ayrıcalıklarına sahip bir bilgisayara erişmesine olanak tanıyan gizli bir programa atıfta bulunur.

Genellikle, rootkitlere bir güvenlik açığını kullanarak veya sosyal mühendislik veya ayrıcalık yükselmesi gibi diğer yöntemlerle erişim izni verilir.

Bir kök takımının neden olabileceği zararlar iyileşme sürecinin mümkün olmadığı noktaya kadar önemli bir öneme sahip olabilir (bazı kök setler birkaç kaldırma aracını yıkabilir).

Bu gerçekleri göz önüne alarak, böyle bir tehdidin varlığının değerlendirilmesi esastır. Bu, bu türden zararlı yazılımları tespit etmeyi ve kaldırmayı hedefleyen üçüncü taraf araçları ile başarılabilir.

F-Secure BlackLight Rootkit Detection, bu iş için bir adaydır, ücretsiz olarak görevini yapmaya söz verir.

Her şeyden önce, uyumluluk sorunları nedeniyle Windows 7 ve 8’de test edemedik, ancak uyumluluk modunu etkinleştirdik (ve yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırdık).

Sponsorlu Bağlantılar

XP’de test ederken (XP’de başlatıldı) benzer rootkit kaldırmalara kıyasla taramanın yavaş hızına dikkat edemedik. Herhangi bir tehdit tespit etmedi, bu nedenle verimliliğini doğru bir şekilde değerlendiremedik.

Bununla birlikte, tarama günlüğünü masaüstünüze kaydeder ve size ne analiz ettiğini ve ne zaman haber verdiğini bildirir. Bu, gizli işlemler hakkında önemli bilgiler sunabileceği için, programın en fazla dikkat çeken özelliklerinden biridir.

Modern işletim sistemleriyle uyumluluk eksikliğinin yanı sıra, bir süredir güncellenmediği gerçeği ile F-Secure BlackLight Rootkit Detection’ın virüs bulaşmış bir bilgisayar için en iyi seçenek olmadığını düşündürüyor.

F-Secure BlackLight Rootkit Detection Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2.2.1092 Beta
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here