ESET Win32/Virlock Cleaner

0
524
Ücretsiz | 232 KB i n d i r
Editör İncelemesi
3.2

Özet

ESET Win32/Virlock Cleaner, kötü amaçlı dosyaların tüm izlerini ortadan kaldırmaya ve ele geçirilen içeriğinizi kurtarmaya çalışan Win32 / VirLock ücretsiz yazılımı için özel bir temizleme programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Kötü Amaçlı Yazılım Engelleme Programı

VirLock virüsü casus yazılım kategorisine girer, çünkü kendisi, bilgisayar ekranını kilitlemeye özen gösteren ve diğer dosya işleme şifrelemesi gibi iki ayrı örneği konuşlandırır. Bu nedenle, ciddi veri kaybına neden olabilir ve bir bilgisayara erişimi engelleyebilir. ESET Win32 / Virlock Cleaner, Virlock izlerini tespit edebilen ve bunları kaldırmaya çalışan bir zararlı yazılım kaldırma aracıdır.

VirLock ve bulmanız gereken belirtiler

VirLock, kullanıcının profil klasörlerinde çeşitli dosyalar oluşturur ve sistemin otomatik olarak sistem başlatılmasına izin verecek şekilde sistem kayıt defterini değiştirir. Geç variantlerde ayrıca bir VirLock hizmeti de vardır.

Yayma süresini en aza indirgemek için, yerel, çıkarılabilir ve ağ sürücülerine bulaştırılacak dosyaları şifreli EXE dosyaları haline getirir. Fidye yazılımı, şifrelenmiş dosyaların kilidini açmak veya bilgisayara erişime izin vermek için kullanıcıdan bir miktar para ödemesine neden oluyor.

Virlock izleri bulmak için bilgisayarı tarar

Öngörülen ad ESET Win32 / Virlock Cleaner olan bu özel kaldırma aracı, verilerinizin güvende kalması için bilgisayarınızın Virlock zararlı yazılım tarafından bulaşıp etkilenmediğini tespit etmeyi ve izlerini kaldırmayı taahhüt eder. Başka bir deyişle, virüs bulaşmış içeriği güvenli bir şekilde kurmaya çalışan Virlock enfeksiyonu için enfeksiyon sonrası bir tedavidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulama, komut konsolunda çalışır ve ana bilgisayarı açılışında taramaya başlar. Virlock’un varlığına ihanet eden ipuçlarını bulmaya çalışan, önce analiz ettiği birkaç klasör var.

Hiçbir tehdit bulunamazsa, bir ileti görüntülenir ve uygulama kapanır. Öte yandan, potansiyel olarak tehlikeli bir dosya veya işlem algılanırsa, ESET Win32 / Virlock Cleaner, kaldırıp temizlememeye karar vermenizi ister.

Virlock virüsü için özel bir temizleme aracı

ESET, kullanıcılarına ESET Win32 / Virlock Temizleyicisini yalnızca güvenli modda çalıştırmalarını önerir. Uygulamanın zararlı olmayan işlemleri de kötü niyetli olarak algılayabileceğini lütfen unutmayın. Sürecin kendisi hakkında bilgi edinmeden önce dosyayı kaldırmadığınızdan ve yasal olup olmadığından emin olmanız önerilir. Aksi takdirde bir bilgisayar hatası görebilirsiniz. Örneğin, testlerimiz sırasında uygulama, Winlogon.exe’yi (Windows oturum açma yöneticisine ait olan bir işlem) kötü amaçlı olarak tespit etti.

ESET Win32/Virlock Cleaner Ekran Görüntüleri

Versiyon : 1.0.0.4
Dil : İngilizce
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here