ESET NOD32 Antivirus

0
456
Deneme Sürümü | 97.9 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.5

Özet

ESET NOD32 Antivirus, acemi kullanıcılar için en iyi varsayılan yapılandırmayla anti-malware yazılım çözümü ve uzmanlar için kapsamlı özelleştirme seti sunan güvenlik ve antirüs programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Gelişmiş Antivirüs Programı

ESET NOD32 Antivirus, virüslere, Truva Atlarına, solucanlara, rootkit’lere, çeviricilere ve diğer türdeki kötü amaçlı yazılımlara karşı PC koruması sağlamak isteyen kullanıcılar için popüler bir seçimdir. Kullanıcı dostu bir arayüzle sarılmış olan bu araç makul bir fiyata gelir ve yıllar içinde çok iyi performans sağlar.

Yapılandırılabilir kurulum paketi

Kurulum prosedürü hızlıdır ve biraz dikkat gerektirir. ESET, kullanıcıların kendi tercihlerine bağlı olarak istenmeyen programların (PUP’ların) tespitini etkinleştirmesini veya devre dışı bırakmasını ister. Proxy sunucuyu devre dışı bırakma veya Internet Explorer ayarlarından özel moda geçme imkanı da vardır.

Kullanıcılar, bilgisayarın birden çok kullanıcı arasında paylaşılması durumunda yapılandırma ayarlarını bir parola ile korumanın yanı sıra, program bileşenlerini güncellerken ve sonrasında yeniden başlatırken av’ın davranış kalıbını da seçebilir. Bir tarama, kurulum biter bitmez çalıştırılabilir.

Temiz ve sezgisel arayüz

ESET, gösterişli görünüm veya şık Metro UI görünümü için geçen diğer antivirüs uygulamalarıyla karşılaştırıldığında, yıllar boyunca basitliğe sadık kalmıştır. Minimum görsel öğeleri benimser ve kullanıcıların kendi işlevlerine odaklanmasını tercih eder.

Farklı tarama türleri ve gerçek zamanlı koruma

Program birkaç tarama modu çeşidini entegre ediyor. Yalnızca Program Files ve Windows dizini gibi popüler zararlı yazılımları gizleyen alanları arayabilir, özel dosyaları, klasörleri ve sürücüleri doğrulayabilir (bağlamsal tarama mevcuttur), USB’ler ve DVD’ler gibi çıkarılabilir ortam aygıtlarını kontrol edebilir veya tüm bilgisayarı derin tarama modunda kontrol altına abilirsiniz. Gerçek zamanlı koruma, kötü niyetli etkinliği tespit ettiği anda tespit eder.

Deneyimli kullanıcılar için gelişmiş tarama kurulumu

İlk kullanıcı, ESET’in varsayılan tarama ayarlarının kötü amaçlı yazılımlara karşı PC güvenliği sağlamak için yeterli olduğunu bilmenin rahatlığını yaşasa da, uzmanlar aracın yapılandırma panelini açabilir ve her tarama modu için ayarlarla dolaşabilir. Örneğin, gerçek zamanlı koruyucu yerel ve ağ sürücüleri, dosya erişimi, oluşturma ve yürütme ve PC kapatma olaylarını tetikte olabilir.

Tarama hedefleri, heuristics, HIPS, oyun modu, önyükleme kesimleri, çalışma zamanı paketleyicileri, temizleme seviyesi, dosya uzantıları ve boyutu, arşivler, etkinlik günlükleri, başlatma ve PC boşta kalma durum taraması ve hariç tutma konularında ayarlar yapılandırılabilir.

Ekstra güvenlik katmanları ve diğer güvenlik önlemleri

ESET NOD32 Antivirus ayrıca, uygulamaları ve e-postaları filtrelemek, web’de sörf yaparken e-tehditleri engellemek ve kimlik avı yapılmasını önlemeye yönelik güvenlik özelliklerine sahiptir. Her biri kendi konfigürasyon setiyle birlikte gelir.

Buna ek olarak, ağır virüs tehdidi halinde Windows’u önyüklemek, dosya sistemi ve ağ etkinliğini izlemek, tehdit ve spam istatistiklerini araştırmak, görevleri zamanlamak ve dosya değişikliklerini karşılaştırmak için birden çok PC anlık görüntüsü almak için bir kurtarma CD’si oluşturmak mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanıcılar şüpheli etkinlikler için günlük dosyalarını kaydedebilir ve inceleyebilir, karantinayı yönetebilir, proxy ayarlarını değiştirebilir, olay bildirimlerini e-postayla etkinleştirebilir, uyarıları ve bildirimleri özelleştirebilir, bağlam menüsü entegrasyonunu devre dışı bırakabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Değerlendirme ve sonuç

ESET NOD32 Antivirus, kullanıcıların güvenlik ihlallerini ve kötücül yazılım sızıntılarını önlemelerine yardımcı olan sayısız yararlı özelliklerle birlikte gelir. Kullanıcılar programı kullanırken rahatsız edilmeden normal etkinliklerini sürdürebilir (özellikle de bildirimleri devre dışı bırakırken veya oyun moduna geçerken).

İşlemci ve bellek tüketimi minimum düzeyde, taramalar hızla gerçekleştiriliyor ve ESET’in tespit edilen kötü amaçlı yazılım konusunda çok iyi sonuçlar verdiği biliniyor.

ESET NOD32 Antivirus Ekran Görüntüleri

Versiyon : 10.1.210.0
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here