ESET Internet Security (Smart Security)

0
462
Deneme Sürümü | 105.8 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.6

Özet

ESET Internet Security (Smart Security) , Eset’in virüslere, casus yazılımlara, solucanlara ve diğer türden zararlı yazılımlara karşı kişisel modüler güvenlik duvarı, anti-spam, hırsızlığa karşı koruma ve ebeveyn kontrolü ile desteklenen eksiksiz güvenlik çözümüdür.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Kötü Amaçlı Yazılım Önleme Programı

ESET Smart Security, virüs imza veritabanını ve ThreatSense tarama motorunu NOD32 Antivirus’dan borç alan Eset’in zararlı yazılımlara karşı kapsamlı güvenlik uygulamalarını temsil eder ve ek güvenlik bileşenleri ile tamamlanır.

Kurulum sırasında, PUP’ların (potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar) tespit edilmesini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak, proxy ayarlarını değiştirmek ve program bileşenlerini güncellemek ve sonrasında Eset’i yeniden başlatmak için eylem yolunu ayarlamak mümkündür.

Smart Security, Windows Güvenlik Duvarı’nı değiştirmek için bir kişisel güvenlik duvarı içerir ve otomatik, etkileşimli, ilke tabanlı veya öğrenme moduna ayarlanabilir. Bilgisayarlar başkalarıyla paylaşılıyorsa, kullanıcılar şifre korumalı yapılandırma ayarlarını yapabilir. İyi organize edilmiş bir yapıya sahip temiz bir arayüzü bulunur.

Farklı tarama yöntemleri aracılığıyla zararlı yazılımlara karşı koruma

Akıllı Tarama, Eset’in önceden tanımlanmış popüler yapılandırma alanlarını yalnızca kötü amaçlı yazılımları aramak için çalışır; Özel Tarama, kullanıcılara tarama alanlarını ve ayarlarını yapılandırma imkanı verirken, Çıkarılabilir Medya Tarama yalnızca USB diskler ve DVD’ler gibi çıkarılabilir depolama aygıtlarını denetler. Tam bir taramayı çalıştırmak için, özel mod davranışıyla yumuşatırken PC’nin tamamını seçmeniz gerekiyor.

Tarayıcı yapılandırması ve diğer ayarlar

Tarama konfigürasyonu söz konusu olduğu sürece, kullanıcılar derinlemesine, içeriğe dayalı bir menü veya akıllı taramayı seçebilir ve tarayıcıyı, virüs bulaşmış dosyaları yalnızca onları çıkarmadan algılamak üzere ayarlayabilir. Tarama nesneleri (işletim belleği, önyükleme kesimleri, e-postalar, arşivler ve kendi kendine açılan arşivler, çalışma zamanı paketleyicileri), buluşsal yöntemler ve Akıllı imzalar, temizleme seviyesi, dosya uzantıları, boyut sınırları, alternatif veri akışları, günlüğe kaydetme, akıllı optimizasyon ve arka plan taraması gibi seçenekler Ayarlar sekmesinde bulunur.

Gerçek zamanlı koruma, HIPS, oyun modu, anti-stealth koruması, web erişimi, e-posta istemcisi ve kimlik avı önleme için ek seçenekler yapılandırılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

NOD32 Antivirus ile karşılaştırıldığında, Smart Security şüpheli veya istenmeyen e-postaları filtrelemek için bir kişisel güvenlik duvarı, spam önleme modülü, PC’deki çocukların erişimini kısıtlamak için bir ebeveyn kontrol modülü ile birlikte gelir. Bu bileşenlerin her biri, devre dışı bırakılabildiği kadar yapılandırılabilir ve tek bir tıklama ile yeniden etkinleştirilebilir.

Performans ve sonuç

Eset’in virüs tespit oranı, tarama hızı ve kaynak kullanımı açısından çok iyi sonuçlar verdiği biliniyor. Smart Security, web’de gezinirken veya diğer kullanıcılara PC’den erişime izin verirken kullanıcılara tehditlere karşı çeşitli güvenlik katmanları sağlayarak adından bahsettiriyor.

ESET Internet Security (Smart Security) Video

ESET Internet Security (Smart Security) Ekran Görüntüleri

Versiyon : 10.1.210.0
Dil : Türkçe
Sistem : Windows Vista ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here