eScan Anti-Virus

0
758
Deneme Sürümü | 390 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4

Özet

eScan Anti-Virus, virüsler, Truva atları, reklam yazılımı, casus yazılımlar, istenmeyen posta, rootkitler, kimlik avı ve benzeri çevrimiçi tehlikeler de dahil olmak üzere sisteminizi çeşitli tehditlere karşı koruyan antivirüs programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Antivirüs Programı

EScan Anti-Virus, bilgisayarınızı virüslere ve diğer tehdit türlerine karşı koruyan bir antivirüs aracının yanı sıra bilgisayarınızın güvende kalmasına yardımcı olan bir güvenlik duvarı ve spam önleme özelliğiklerinide içerisinde bulunduran hepsi bir arada güvenlik çözümüdür.

Arayüz üzerinde gezinmek kolay olsa da, uygulamaya dağıtılan her özelliğin kurulması biraz zaman alabilir. Tek bir tıklamayla dosya antivirüsünden posta antivirüsüne, anti-spam’a veya güvenlik duvarına geçmenizi sağlar, ancak bu araçların her biri kendi ayarları ile gelir.

Kullanıcıların tanımladığı saat ve tarihte taramalar yapabilmeniz için bir zamanlayıcı da dahil olmak üzere, elinizin altında beş farklı tarama modu vardır. Günlükler, sisteminizde bir sorun olup olmadığını kolayca bulmanızı sağlar.

Açıkçası, uygulamanın bir otomatik güncelleme aracı vardır; bu, en son çıkan virüs tanımlarının geliştirici tarafından piyasaya sunulduğunda bilgisayarınıza gelmesi anlamına gelir.

“E-posta Antivirus” e-postayla gönderilen kötü amaçlı dosyaları engelliyor; belirli bağlantı noktası ayarlarıyla, belirli ek türlerini engelleyecek şekilde yapılandırılabilir. E-postaları veya ekleri arşivleyebilir ve şüpheli iletileri yapılandırılmış bir adrese iletebilirsiniz. Bu özellik yalnızca Outlook Express ve Windows Mail ile çalışır.

Sponsorlu Bağlantılar

Güvenlik duvarı, ağ trafiğini izler ve İnternet’e bağlanabilecek bazı uygulamaları engellemenizi sağlar. Elbette bu yardımcı program, ağ etkinliği hakkında ayrıntılı bir rapor sunar, bu nedenle şüpheli herhangi bir işlem tek bir tıklama ile kolayca engellenebilir.

Ne yazık ki, eScan Anti-Virus bilgisayar kaynaklarını fazlasıyla kullandığı için tarama yaparken sistemi ciddi şekilde yavaşlatmaktadır. EScan Anti-Virus, işlemlerini on saniyeden daha uzun sürede başlatırken, Windows önyükleme için daha fazla zamana ihtiyaç duyuyor.

Sonuç olarak, eScan Anti-Virus bilgisayarınız için yararlı bir çözümdür, ancak gerçekten güçlü bir sisteminiz yoksa…

eScan Anti-Virus Ekran Görüntüleri

Versiyon : 14.0.1400.2029
Dil : Türkçe
Sistem : Windows 2K ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here