Dr.WEB CureIt!

0
478
Ücretsiz | 147 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.2

Özet

Dr.WEB CureIt, tehditleri bulmak ve etkisiz hale getirmek için ekspres taramalar yapabilen ve bir karantina yöneticisine sahip Dr.WEB motorunu temel alan taşınabilir anti-malware aracıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Zararlı Yazılım Temizleme Programı

Dr.WEB CureIt! İşinde şaşırtıcı derecede güçlü olan, kullanımı basit ve güvenilir bir zararlı yazılım temizleme yardımcı programıdır. Virüsleri, reklam yazılımlarını, casus yazılımları ve rootkit’leri kaldırmak için isteğe bağlı taramaları gerçekleştirmek üzere tasarlanan bu yardımcı program, 24 saat bilgisayar korumasını sağlamaz. Bunun yerine, işletim sistemi istikrarı sorunlarına yol açan yazılım çelişkileri olmadığından, e-tehditlere karşı başka bir güvenlik ürününün gerçek zamanlı koruyucusu ile eşleştirerek, bu bileşen ikinci bir kalkan olarak çalıştırabilir.

Taşınabilirlik avantajları ve şık arayüz

Herhangi bir kurulum olmadığından, Dr.WEB CureIt ile başa çıkmanın iki yolu vardır. Herhangi bir kurulum olmaksızın diğer PC’lerde düzenli kontrolleri doğrudan yürütmek için sabit diskin herhangi bir bölümüne kaydedilebilir veya bir USB sürücüsünde saklanabilir. Dahası, uygulama Windows kayıt defteri ayarlarını değiştirmiyor.

Arayüz söz konusu olduğunda, yazılım programı görsel öğeleri vurgulayan değil, işlevselliğe odaklanan basit ve şık bir görünümü benimser.

Hızlı taramalar ve yapılandırma seçenekleri

Sponsorlu Bağlantılar

Dr.WEB CureIt! tarafından önceden tanımlanmış ayarlara sahip yalnızca bir tarayıcı türü var, yani popüler dizinde kötü amaçlı yazılım sızıntılarına neden olan bir ifade modu, örneğin Windows dizini. Kullanıcılar, hedef konumlar ve nesne türleri (örneğin, tüm disklerin önyükleme kesimleri, rookitler, geçici dosyalar, sistem geri yükleme noktaları) söz konusu olduğunda tarama davranışını kişiselleştirebilir.

Her tehdit türü için program, kullanıcı tarafından tanımlanan, virüsleri düzeltmeye veya hemen karantinaya taşımaya çalışmak gibi bir hareket yapabilir. Taramaya arşivler, e-postalar ve kurulum paketleri eklemek, karantinayı yönetmek, günlük bilgilerini incelemek ve günlüğe kaydetme seviyesini belirtmek mümkündür.

Performans ve sonuç

Son testlerimiz de Dr.WEB CureIt! sistem kaynaklarında küçük bir yer kaplarken mükemmel virüs tespit oranı sağlar. Bununla birlikte, tarama yapılandırmasını ve disk boyutu faktörlerini hariç tutmanın taramayı bitirmesi çok uzun zaman alabilir. İnternet tehditlerine karşı maksimum koruma sağlamak için birincil bir gerçek zamanlı bekçinin yanında sık taranan kötü amaçlı yazılım taraması yapar.

Dr.WEB CureIt! Ekran Görüntüleri

Versiyon : 28 Temmuz 2017
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here