DirectX

0
541
Ücretsiz | 285 KB i n d i r
Editör İncelemesi
4.5

Özet

DirectX, renkli grafik, video, 3D animasyon ve ses gibi multimedya ögelerinden zengin uygulamaları çalıştırmak, görüntülemek ve performansı arttırmak için ideal bir programdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Video ve Görüntü Performansını Arttırma Programı

Birçok bilgisayar programı düzgün çalışması için belirli çalışma zamanlarına ihtiyaç duyar; Başka bir deyişle, bazı yazılımlar bazen yürütmeyi desteklemek üzere özel olarak tasarlanmış başka bir uygulamanın varlığına ihtiyaç duyar.

Multimedya ögeleriyle uğraşırken çoğunlukla karşılaşılan en yaygın ve karşılaşılanlardan biri Microsoft’un DirectX programıdır.

Bu bileşenin en yeni sürümünün yokluğunda, oyunlar veya videolar doğru şekilde çalışmayabilir, video veya ses çalma da bu durumdan etkilenebilir.

DirectX, 3D animasyon oluşturma ve tam renkli grafikleri de etkiler. Windows işletim sistemiyle birlikte verilen bu çalışma zamanı yalnızca güncellenmelidir ve başka hiçbir müdahale gerektirmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Sisteminizde yüklü geçerli sürümü kontrol etmek kolay bir işlemdir, yapmanız gereken tek şey ‘DirectX Tanı Aracı’nı çalıştırmaktır. Bunu başlatmanın en basit yolu ‘Başlat Menüsü’ nin ‘Çalıştır’ alanına ‘dxdiag’ yazıp ‘Enter’a basın. DirectX birkaç bileşenden oluştuğundan bunları yukarıda belirtilen uygulamadan görüntüleyebilir ve teşhis edebilirsiniz.

Bu paketin içerdiği teknolojiler de performans ve güvenlik güncelleştirmelerine sahiptir, bu nedenle her yeni bir sürüm kullanılabilir olduğunda onu güncelleştirmeniz önerilir. Neyse ki DirectX, bilgisayarınızdan yanlışlıkla kaldırılamaz; dolayısıyla silinme tehlikesi yoktur.

Bazı özel yazılımlar, çalışma zamanının daha yeni bir sürümünü geriletebilir veya geri alabilir, ancak bileşenleri, işletim sisteminin işleyişinde anahtar rol oynarlar diye kaldırmanız önerilmez. Bilgisayarınızda DirectX’in bulunmaması, artık en yeni oyunları oynayamayacağınız veya bir çok zengin multimedya programı kullanamadığınız anlamına gelir, bu yüzden bu Windows programını indirip işini yapması en iyisidir.

DirectX Ekran Görüntüleri

Versiyon : 11
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here