CurrPorts

0
591
Ücretsiz | 89 KB i n d i r
Editör İncelemesi
4.7

Özet

CurrPorts, açılan bağlantı noktalarının tam listesini ve bunları kullanan uygulamalarla ilgili ayrıntılı bilgileri görüntüleyen ve TCP veya UDP bağlantı noktalarını görüntüleyen güvenlik yazılımıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Zararlı Yazılımların Açtığı Portları Görüntüleme Programı

CurrPorts, bilgisayarınızdaki tüm açılan bağlantı noktalarının listesini sağlayabilen hafif bir uygulamadır. Belli bir TCP veya UDP bağlantı noktasını kullanan programı tanımak istiyorsanız kullanışlı bir araçtır.

Programın arayüzü basittir ve TCP veya UDP bağlantı noktaları üzerinden iletişim kuran tüm yürütülebilir dosyaların bulunduğu bir liste görüntüler. İşlem adı, uzak adres ve işlem yolu gibi çeşitli ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Kurulu bağlantılar yeşil, tanımlanamayan uygulamalar kırmızı ile işaretlenmiştir. Bu, aktif bağlantıları ve potansiyel olarak tehlikeli bağlantıları yalnızca listeye bakarak kolayca fark etmenizi sağlar.

Listeden bir uygulama gerekli değilse veya tanımlanamıyorsa, bağlantıyı hemen kapatabilir veya işlemi sona erdirebilirsiniz. Dosya konumu hakkındaki bilgiler, yürütülebilir dosyayı bulmanızı ve tehlikeli olduğunu kanıtladığında bilgisayarınızdan kaldırmanızı sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Toplanan bilgilerle birlikte bir HTML raporu oluşturabilir ve daha sonra analiz etmek için sabit sürücünüze kaydedebilirsiniz. Rapor, tüm öğeleri içerebilir veya işlemi, portu veya uzak adresi kullanarak listeye filtre uygulayabilirsiniz.

Ana pencerede görüntülenen bilgiler, görüntülemek istediğiniz sütunları seçerek özelleştirilebilir. Ayrıca önceden belirlenmiş bir zaman aralığı kullanarak uygulamalar listesini güncellemek isterseniz otomatik yenilemeyi de etkinleştirebilirsiniz.

CurrPorts, bilgisayarınızdaki açılan TCP veya UDP bağlantı noktalarını görüntülemek ve yönetmek için pratik bir araçtır. Kullanılan bağlantı noktaları hakkında detaylı bir rapora ihtiyacınız varsa, bu program size yardımcı olabilir.

CurrPorts Ekran Görüntüleri

Versiyon : 2.31
Dil : Türkçe
Sistem : Windows 2K ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here