ClamAV

0
700
Ücretsiz | 4.6 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4

Özet

ClamAV programı bilgisayarınızı ve e-postanızı güvenlik tehditlerine karşı korumak için 750.000’den fazla virüs, solucan ve trojan tespit edebilen bir antivirüs programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Antivirüs ve Casus Yazılım Engelleme Programı

ClamAV, e-posta mesajlarındaki ve diğer dosyalardaki tehditleri tespit etmek için tasarlanmış kullanışlı bir antivirüs araç kitidir. Bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılımlar, truva atları ve diğer güvenlik tehditleri için birden fazla algılama mekanizması sağlar.

İnternet sonsuz bir bilgi kaynağıdır ancak bilginiz dışında bilgisayarınıza kopyalanabilen çoklu güvenlik tehditlerini de içerir. Bu nedenle bilgisayarınızda her zaman bir antivirüs kurulmalı ve düzenli olarak güncellenmelidir.

ClamAV, verilerinizi güvende tutmak ve virüslerin dosyalarınıza erişmesini önlemek için kullanılan yazılım çözümlerinden biridir. Ağ yöneticileri için normal kullanıcılara göre daha uygun hale getiren e-posta sunucuları için optimize edilmiştir.

Pakette, çoklu iş parçacıklı virüs taramaları, isteğe bağlı taramalar ve virüs veritabanı güncellemeleri gerçekleştirmek üzere tasarlanmış çok komut satırı araçları bulunur. Bir grafik kullanıcı arabirimi içermez, bu nedenle, örnek yapılandırma dosyalarını düzenleyerek motoru kurmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Komut satırı bağımsız değişkenleriyle tüm işlemleri gerçekleştirdiği için, uygulamanın alanı azdır ve çok sayıda e-posta iletisini ve eklerini işlemek için ihtiyaç duyduğunuzda önemsiz olan istenmeyen virüsleri algılamak için minimum kaynak gerektirir.

Yükleyici, öğreticiler veya yardım dosyalarını içermese de, çevrimiçi kaynaklara geliştirici web sitesinden erişebilir. Açık kaynaklı bir uygulama olduğu için, geniş bir kullanıcı topluluğu ile gelişimine katkıda bulunabilir veya fikir paylaşabilir.

E-posta ağ geçidi için hafif bir virüs tarayıcısına ihtiyacınız varsa, ClamAV mevcut çözümlerden biridir. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza en uygun aracı seçmek için algılama oranını kendiniz test etmeniz gerekir.

ClamAV Ekran Görüntüleri

Versiyon : 0.99.2
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here