Clam Sentinel

0
619
Ücretsiz | 721 KB i n d i r
Editör İncelemesi
3.9

Özet

Clam Sentinel, ClamWin’in virüs imza veritabanına güvenerek sistemde meydana gelen değişikliklerin meşruiyetini izleyen ve doğrulayan ancak müdahaleci olmayan bir antivirüs aracıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Antivirüs Programı

Clam Sentinel, dosyaları izleyerek bilgisayardaki şüpheli etkinliği otomatik olarak algılamak için tasarlanmış basit bir güvenlik programıdır. ClamWin antivirüs uygulamasını kullanır, bu nedenle yardımcı programın çalışması için PC’ye yüklenmesi gerekir.

Yükleme prosedürünün bitmesi biraz zaman alır ve Clam Sentinel’den Windows başlangıçta otomatik olarak tüm kullanıcılar için çalışmasını isteyebilirsiniz. Başlatıldıktan sonra, yerel, taşınabilir veya ağ üzerinde izlemek üzere bir veya daha fazla disk seçebilirsiniz.

Clam Sentinel görev çubuğu bildirim alanında bir simge oluşturur ve gerçek zamanlı koruma hemen etkindir. Sağ tıklama menüsünü açmanız, çeşitli komutlara ve yapılandırma ayarlarına erişmenizi sağlar.

Sabit sürücüyü tara, karantinayı yönet, günlük verilerini görüntüle

Sponsorlu Bağlantılar

Örneğin, bilgisayarın kritik alanlarındaki kötü amaçlı yazılımlara bulaşmış dosyaları aramak için bir bellek taraması yapabilirsiniz. Sistem işlemlerini taramak için Clam Sentinel’in yönetici haklarıyla çalıştırılması gerekir. Sonuçlar, bilinen virüslerin, motor sürümünün, taranan dizinlerin ve dosyaların, virüs bulaşmış dosyaların, okunan ve taranan toplam veri boyutunun toplam sayısını ve süresi ile birlikte gösterir. Virüs bulaşan dosyalar, klasörü kolaylıkla açılabilen karantinaya gönderilirken, gerçek zamanlı, bellek veya sürücü taraması, mesajlar veya karantinayla ilgili günlük ayrıntıları incelenebilir.

Temel ve gelişmiş ayarları yapılandırın

Tüm program veya sadece hafıza taramaları, sistem başlatıldığında otomatik olarak çalışacak şekilde ayarlanabilir. Tarama etkinliği otomatik olarak günlük dosyalarına yazılır, ancak bu seçenek devre dışı bırakılabilir. Virüs bulaşmış dosyaları karantinaya otomatik olarak taşımak yerine, yazılım hizmet programından yalnızca raporda not alınması istenebilir. Diğer tarama ayarları, monitörlenecek diskler, dosyalar, yollar ve uzantılarla, maksimum eşzamanlı etkin tarama sayısıyla ve ayrıca günlük dosyaları için maksimum boyutla ilgilidir.

Değerlendirme ve sonuç

Testlerimiz de Clam Sentinel programının hata mesajı gibi hiçbir istikrar sorunu görülmedi. Sistem kaynaklarına ışık tutarken, yanıt verme süresi iyi ve tarama işlerini hızla gerçekleştiriyor. Standart ve gelişmiş ayarlarıyla Clam Sentinel, gerçek zamanlı bir koruma ile etkili bir tarayıcı arayışında olan birçok kullanıcının gereksinimlerini karşılayacaktır.

Clam Sentinel Ekran Görüntüleri

Versiyon : 1.22
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here