Chrome AdBlock

0
756
Ücretsiz | 420 KB i n d i r
Editör İncelemesi
4.5

Özet

Chrome AdBlock programını, kullandığınız Google Chorome İnternet tarayıcısına yükleyerek gezindiğiniz web sitelerdeki reklamları engelleyebilirsiniz.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Ücretsiz Türkçe Reklam Engelleme Eklentisi

İlginç makaleler için İnternet’te gezinirken, reklamlar kullanıcıları gerçek içeriklerden rahatsız ettiklerinden oldukça can sıkıcı olabiliyor. Google Chrome’u tarayıcı olarak kullananlar, bu tür reklamları engellemeye yardımcı olan özel bir uzantı yükleyebilirler. Bu eklentinin adı; Adblock for Chrome.

Eklenti Chrome Web Mağazası‘ndan indirildikten sonra, kullanıcıların önce tarayıcının Uzantılar bölümünü açması (ana menü> Araçlar> Uzantılar), ardından uzantıyı yüklemek için etkinleştirmesi gerekir.

Adblock for Chrome, tarayıcıya yeni bir buton ekler ve kullanıcılar, seçtikleri yere göre uzantıyı kolayca etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Varsayılan olarak, algılanan tüm reklamlar  devre dışı bırakılır; böylece kullanıcılar okuyacakları yazıları dikkatleri dağılmadan okuyabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca, sıklıkla ziyaret edilen web sayfaları için filtreler oluşturarak uzantıyı özelleştirebilir, böylece belirli resimler veya reklamlar gizlenebilir. Bu, iki farklı şekilde başarılabilir: Bir taraftan, yeni başlayanlar, engellemek istedikleri reklamları tıklarken, daha teknik bilgiye sahip kullanıcılar, uygun söz dizimini bildikleri sürece filtre ifadesini manuel olarak yazabilir (aksi halde filtre verimli olmayacaktır).

Alternatif olarak kullanıcılar, Adblock for Chrome’un etkin olmaması için istenilen tüm siteleri bir liste haline getirebilir. Bunu yalnızca alan adını yazıp yapıştırdıktan sonra listeye eklemeleri yeterlidir.

Kısacası, Adblock for Chrome, web sitelerine düzenli olarak göz atarken kullanıcıların deneyimini iyileştiren özelleştirilebilir ve kullanışlı bir tarayıcı eklentisidir.

Chrome AdBlock Ekran Görüntüleri

Versiyon : Son Sürüm
Dil : Türkçe
Sistem : Windows

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here