Charles

0
782
Deneme Sürümü | 55.9 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.9

Özet

Charles, kullanıcıların bilgisayarları ve İnternet arasındaki HTTP veya SSL trafiğinin tamamını gözlemleyebilmesini sağlayan Web hata ayıklama proxy programıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

HTTP Proxy Programı

Charles, tarayıcılarınızın ve ziyaret ettiğiniz web sitelerinin verdiği verilerle ilgili ayrıntılı bilgi sağlamak için tasarlanmış bir İnternet trafik monitörüdür. Program, trafiği analiz etmek için istekleri ve cevapları yakalamanızı sağlar.

Bilgileri yakalamak için program, bilgisayarınızı kendisini, verileri filtreleyen ve size raporlar sunan özel bir proxy sunucusu olarak kullanacak şekilde yapılandırır. İnternet seçeneklerini otomatik olarak değiştirir ve Firefox’ta proxy yapılandırmasını sağlayan Charles Autoconfiguration uzantısını yükler.

Uygulamanın arayüzünün anlaşılması kolaydır ve ziyaret edilen her web sitesi ile ilgili ayrıntıları görüntüler. Böylece yüklenen kaynakları, HTTP üstbilgilerini, kullanılan protokolü ve geçerli oturumun yanıt kodunu görüntüleyebilirsiniz.

Program, ilk kez başlattığınızda otomatik olarak trafiği kaydetmeye başlar ancak aynı zamanda ayrı sekmelerde görüntülenen yeni oturumlar oluşturma seçeneğine de sahiptir. Bu, çoklu zaman aralıklarında ve koşullardaki sonuçları karşılaştırmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir özelliktir.

Sponsorlu Bağlantılar

Belirli bir web sitesini analiz etmek için trafik kayıt cihazı için izlenen URL’yi ve protokolü belirtebilirsiniz. Aynı yapılandırma penceresi, analizinizle alakalı olmadığında belirli adresleri hariç tutmanıza olanak tanır.

Aynı parametreleri birden fazla bilgisayarda kullanmak istiyorsanız veya yapılandırmayı kaybetmeden uygulamayı taşımak istiyorsanız, uygulama bunları bir dosyaya aktarabilirsiniz.

Testlerimiz sırasında Charles’ın bilgisayar performansı veya İnternet erişim hızı üzerinde herhangi bir etkisi olmadı. Charles, web uygulamalarını ayıklamak ve davranışlarını belirli koşullar altında test etmek zorunda olan geliştiriciler için yararlı bir araçtır.

Charles Ekran Görüntüleri

Versiyon : 4.1.4
Dil : İngilizce
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here