Cain & Abel

0
869
Ücretsiz | 7.9 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.4

Özet

Cain & Abel, şifre kurtarma, güçlü kod çözme, algoritmalar ve ek araçlar yoluyla çeşitli çevrimdışı ve ağ hizmetleri için kayıp parolaları düzeltmeye çalışma gibi işlemleri yapabileceğiniz bir güvenlik yazılımıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Şifre Kurtarma Programı

Cain & Abel, en güçlü ve zorlu şifre çözme algoritmalarını kullanarak kayıp şifreleri kurtarmakla ilgilenen şık bir programdır. Hızlıca ve verimli bir şekilde Outlook ve ağ şifrelerini alabilir ve yıldız işaretleri altındaki şifreleri görüntüleme yeteneğine sahiptir.

İyileşme ve önleme bileşenleri

Uygulamanın, bilgi taraması yapabilmek için WinPcap’e güvenmesi gerektiğini unutmayın; bu dosyanın yüklü olduğundan emin olmanız gerekir, ancak genel kurulum paketi sizin için biraz zaman alıcı olabilir ve çaba harcamanızı gerekebilir.

Çoğu şifreli parola, Dictionary, Brute-Force ve Cryptanalysis saldırıları yoluyla bu programı kullanarak kırılabilir. Şifreli parolaların veya kablosuz ağ anahtarlarının şifresini çözmek de zor değil. VoIP görüşmelerini kaydetme yeteneğinin yanı sıra, uygulama rota protokollerini analiz etme imkanı da sunmaktadır.

Cain & Abel iki ana bileşenden oluşur: ilki Cain, şifreleri kurtaran ön uç uygulaması ve şifre koklama parçasıdır; Ikincisi olan Abel, (yerel olarak veya uzaktan) kurulması gereken bir Windows NT hizmetidir ve ilave koruma için ağ içindeki trafiği karıştırma rolüne sahiptir.

Yerel ve şebeke servislerini tara

Program görünüş olarak sizleri etkilemeye çalışmıyor, bu yüzden kullanıcı arayüzü biraz sade görünüyor olabilir. Daha yakından baktığınızda, organize ve keşfedilmesi kolay bir panele sahipken ek menüler çok çeşitli araçları kapsıyor. Bunlara Route Table yardımcı programı, Base64 ve Cisco Parola Decoder, hash hesap makinesi, bir RSA SecurID Token Calculator dahildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cain & Abel’in arayüzü birkaç bölümden oluşur; bunların birincisi şifre çözme şifreleriyle ilgilidir (Internet Explorer, Windows Mail, Çevirmeli Parolalar ve diğerleri için). Diğer paneller bir Sniffer (parolaları algılar ve korur), İz Sürüş Yardımcı Programı ve Kablosuz Tarayıcı’yı (kablosuz ağları tanımlar ve MAC adresleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar) içerir.

Sonuç

Sonuç olarak, Cain & Abel bilgisayarınızda depolanan en güçlü parolaları kurtarmak için çeşitli özellikleri ile sizlere yardımcı olan şifre çözme programıdır.

Önemli not: Bazı antivirüs ve antispyware programları Cain & Abel progrmaını virüs / kötü amaçlı yazılım olarak işaretlemektedir; ancak uygulama son derece güvenlidir ve sisteminiz için tehdit oluşturmaz.

Cain & Abel Ekran Görüntüleri

Versiyon : 4.9.56
Dil : İngilizce
Sistem : Windows 2K ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here