Avira Free Antivirus

0
508
Ücretsiz | 4.6 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.6

Özet

Avira Free Antivirus, bilgisayarının kötü amaçlı yazılım, virüs ve çeşitli zararlı tehditler ile buluşmamasını engellemek için kapsamlı ve etkili bir antivirüs programıdır.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Ücretsiz Antivirüs Programı

Avira, bilgisayarları virüslere, solucanlara, Truva Atlarına, rootkit’lere, casus yazılımlara, reklam yazılımlarına, arka kapılara, çeviricilere, PUP’lara, kimlik avılarına ve diğer tehdit türlerine karşı korumayı taahhüt eder. Evde kullandığınız bilgisayarınıza mutlaka profesyonel güvenlik gerekmez. Bu nedenle, Avira Antivirus’un ücretsiz sürümü, çok iyi performans sonuçlarına ve düzenli yazılım ve virüs tanım güncellemelerine sahip kötü amaçlı yazılımdan arınmış bir çözüm arayan birçok kullanıcı için doğru seçimdir.

Hızlı kurulum ve kullanışlı arayüz

Birçok güvenlik ürününün aksine, Avira Free Antivirus’ın kurulumu kolaydır, çünkü kullanıcı desteği azdır. Bununla birlikte, program malware’e karşı kendi gerçek zamanlı koruma modülüyle birlikte geldiğinden, muhtemelen var olan bir antivirüs aracı ile çakışacaktır. Bu nedenle, kullanıcılar herhangi bir Windows istikrar sorunlarını önlemek için ya diğer güvenlik yardımcı programını devre dışı bırakmalı ya da kaldırmalıdır.

Arayüz konusuna gelince, geliştiriciler her zaman temiz bir görünüm ve sezgisel seçenekler tercih eder ve en son Avira sürümleri de böyledir. Yeni başlayanlar, uygulamanın varsayılan yapılandırmasını uygulayabilir ve herhangi bir büyük bileşeni bir tıklama ile etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir; uzmanlar, sistem tarayıcısının her bir parçası, gerçek zamanlı koruma, karantina, zamanlayıcı, raporlar ve etkinliklerle bağlantı kurmakta özgürdürler.

Hızlı veya kapsamlı inceleme için farklı tarama modları

Tarayıcısı, tüm sabit diske veya yalnızca çıkarılabilir sürücüler, Windows sistem dizini, kişisel belgeler, etkin işlemler, rootkit ve etkin zararlı yazılım enfeksiyonları veya herhangi bir özel tanımlı konumları kapsayabilir. Ayrıca, tarama görevleri planlanabilir.

Ayrıntılı tarayıcı yapılandırması

Tarayıcının yapılandırması oldukça geniştir. Gelişmiş kullanıcılar bulut koruması, dosya uzantıları, önyükleme ve ana önyükleme sektörleri, arşivler, istisnalar, sezgisel analiz, çevrimdışı dosyalar, bütünlük denetimleri, kayıt defteri ve tarayıcı önceliği ile ilgili ayarları ancak birkaçıyla oynayabilir.

Şüpheli veya virüsten korunma içeren dosyalarla karşılaşıldığında, Avira, içindeki dosyaları onarmak, yeniden adlandırmak, karantinaya almak, silmek veya yok saymak arasında (birincil olanağın mümkün olmadığı durumda) birincil ve ikincil işlemi hesaba katarak kullanıcıya bir işlem yapmasını veya komutları otomatik olarak yürütmesini sağlayabilir soru. Karantina kullanıcıların dosyaları daha ayrıntılı incelemelerine ve bunları saklamaya veya silmeye karar vermelerine olanak tanır.

Ek araçlar ve ayarlar

Avira, özel ve genel ağ, uygulama kuralları ve gelişmiş ayarlarla ilgili Windows Güvenlik Duvarı seçeneklerini değiştirerek Internet koruması sağlamak için ek işlevleri birleştirir. Diğer özelleştirme özellikleri, farklı tehdit türleri, uygulama şifresi koruma ve izinler, otomatik çalıştırma güvenliği, bildirimler ve akustik uyarılara odaklanır. Olaylar ve raporlar yapılandırılabilir ve istifade edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Antivirüs programının işlevselliği, sosyal paylaşım ağları için tasarlanmış çocuk güvenliği özelliği ile kaybedilmesi veya çalınması durumunda Android akıllı telefonlarını izleyerek geliştirilebilir.

Değerlendirme ve sonuç

Bildirimlerin gizlenebilmesi ve taramaların arka planda sessizce çalışması sayesinde Avira, müdahaleci olmama kapasitesine sahiptir. Sistem kaynaklarına küçük bir iz bırakır, bizim ve diğerlerinin testlerinde çok iyi tarama hızları ve virüs tespit oranı sergiledi. İlk kez ve tecrübeli kullanıcılar, güvenlik ihlallerini başarıyla engelleme konusunda herhangi bir satın alma yapmak istemiyorsa, Avira Free Antivirus’a başvurabilirler.

Son olarak geliştirilmiş özellikler arayan kullanıcılar, Avira Antivirus Suite, Avira Internet Security Suite veya Avira Server Security’yi test edebilir veya satın alabilir.

Avira Free Antivirus Ekran Görüntüleri

Versiyon : 15.0.28.28
Dil : Türkçe
Sistem : Windows 7 ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here