Apache OpenOffice

0
1111
Ücretsiz | 134 MB i n d i r
Editör İncelemesi
2.8

Özet

Apache OpenOffice, projeleri yazmak, elektronik tablolar oluşturmak veya sunumlar tasarlamak için çok çeşitli araçlar içeren Microsoft Office programına alternatip olan kapsamlı bir ofis yazılımıdır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Ücretsiz Türkçe Ofis Yazılımı

Apache OpenOffice, popüler Microsoft Office’e daha uygun bir alternatif olarak sunulan tam özellikli bir ofis paketidir. Microsoft’un ofis paketinde bulunan her araç için alternatif çözümler getiriyor; bu da, MS Word, Excel, Power Point veya Access’in hayranı olsanız bile bu programı geçebilmenizi sağlar.

Apache OpenOffice programını Microsoft paketlerinden ayıran fark, isimlerinin aynı olmamasıdır, aslında Microsoft’un yazılım paketi ile hemen hemen aynı güçlü işlevleri barındırıyor. Yükleyici istediğiniz aracı seçerek kendi ihtiyaç duyduğunuz bileşenleri kurmanıza izin veriyor.

Menülere alıştıktan ve bazı işlevleri kullandıktan sonra bu yardımcı programın kullanımı oldukça kolay gelecektir. Elbette, ilk kez kullanıcılar için biraz zorlayıcı olabilir, ancak bu durum yalnızca karmaşık bir programın kullanıcılarıyla etkileşime girme sürecidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Writer“, Microsoft Word‘ün yerine kullanılması için tasarlanmış paketin parçasıdır. Yazım denetimi ile birlikte gelir; tablo, resim, dosya veya grafikleri yeni belgelere eklemenize, biçimlendirmeyi değiştirmenize, makrolar oluşturmanıza, başka bir dile geçmenize veya aynı zengin arayüzden uzantıları kurmanıza izin verir.

Apache OpenOffice’in “Calc” aracı ise Excel‘in eşdeğeridir ve elektronik tablo işlevleri, filtreler, formlar, çizelgeler ve çizimler gibi ihtiyaç duyduğunuz her şeye sahiptir. Buna ek olarak, “Impress” bileşeni PowerPoint aracının benzeridir, slayt ve sunumlarınızı daha çekici kılmak için yerleşik animasyonların ve efektlerin geniş bir yelpazesini sunar.

Apache OpenOffice, gerekli tüm araçları içeren etkili ve güvenilir bir yazılım parçasıdır. Arayüz oldukça tanıdık geleceği için dolayısıyla kullanımı kolay olacaktır.

Versiyon : 4.1.5
Dil : Türkçe
Sistem : Windows XP ve üzeri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here