Android için En İyi 5 Veri Tasarrufu Uygulaması

0
513

Birçok kişi cihazlarını sınırlı veri bağlantıları ile kullanıyor. Bu durumla başa çıkmak her zaman kolay değildir. Mobil cihazlar her zaman verileri kullanır. Temel olarak doğasında var. Ancak ücret tasarrufu için veri kullanımını kısıtlamanın birçok yolu vardır. En kolay yol, ayarlar menüsündeki veri yönetimi araçlarını kullanmak. Senkronizasyonu kapat, veri kullanımınızı kontrol et ve daha fazlası gibi işlemleri yapabilirsiniz. Verilerinizi çeşitli uygulama türleriyle yönetmenin daha fazla yolu da vardır. Android için en iyi veri koruma uygulamalarına bir göz atalım.

1. DataEye Save Mobile Data

DataEye Android için makul bir veri tasarrufu uygulaması. Bir ton seçenek olmadan gerçekten basit bir çözüm sunuyor. Bu hem iyi bir durum iken hem de iyi olmayan bir durumdur. Uygulama, her uygulamanın verilerinizi nasıl kullandığı dahil olmak üzere neredeyse gerçek zamanlı olarak veri kullanımınızı gösterir. Ayrıca, sık kullanmadığınız veya her zaman arka planda senkronize etmek istemediğiniz uygulamalar için verileri kapatabilirsiniz. Bazı reklamlarla birlikte bir teklifler sekmesi de vardır, ancak bu şeyleri önemsemezseniz göz ardı etmek için yeterince kolaydır. Süper basit ve genellikle iyi çalışıyor. Google Play yorumcular temelde ya seviyor ya da nefret ediyor, bu yüzden bir deneme yapıp kendiniz görün.

Android için DataEye Save Mobile Data İndir

2. Datally: data saving app by Google

Datally Google’ın veri koruyucu uygulamasıdır. Bu kategoride en çok olduğu gibi çalışır. Uygulama, veri kullanımınızı genel olarak veya uygulama başına temelinde gösterir. Ek olarak, veri kullanımınızı kontrol altında tutmaya yardımcı olmak için arka plan verilerini engellemenize ve günlük limitleri oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, uyuduğunuz saatlerde arka plan verilerini otomatik olarak engelleyen bir uyku zamanı gibi bir dizi güzel özelliğe de sahiptir. Veri kullanımını da engellemek ve birçok sorunu atlatmak için bir VPN kullanır. Belirli bir uygulamadaki tüm verileri engellemek için kullanılır ancak Google bu özelliği bir nedenle kaldırmıştır. Umarız eninde sonunda geri getirirler. Aksi takdirde Datally oldukça iyi çalışıyor.

Android için Datally: data saving app by Google İndir

3. GlassWire Veri Kullanım Monitörü

GlassWire, mobil cihazlarda veri izleme uygulamaları arasındaki en iyilerinden biri. Ayrıca bir güvenlik uygulaması olarak iyi çalışır. Veri kullanımınızı uygulama bazında izler. Ayrıca, veriler çok yavaşladığında uygulamaları ağ erişiminden engeller. Arayüz temiz ve kullanışlı. İşi gayet iyi yapar ve engellenmesi veya kaldırılması gerekebilecek ağır veri uygulamalarını belirlemenize yardımcı olur. İsterseniz daha fazla özellik içeren bir premium sürümü vardır, ancak ücretsiz sürümü çoğu insan için iyi çalışıyor.

Android için GlassWire Veri Kullanım Monitörü İndir

4. Google Chrome: Hızlı ve Güvenli

Web taraması hala İnternet’e erişmenin en yaygın yollarından biridir. Birçok tarayıcıda veri tasarrufu özelliği bulunmaktadır. Bazı örnekler Google Chrome, UC Browser Mini, Opera Mini ve Phoenix Tarayıcı içerir. Verileri sıkıştırır, görüntülerin çözünürlüğünü azaltır ve bazen web sitesinin bölümlerini tamamen çıkarırlar. Sonuç, daha düşük veri kullanımıdır. Yukarıda belirtilen tarayıcılardan herhangi biriyle gidebilirsiniz.

Android için Google Chrome: Hızlı ve Güvenli İndir

5. Facebook Lite

Sponsorlu Bağlantılar

Android Go, dünyanın dört bir yanındaki veri koruyucular için bir nimettir. Daha küçük, daha hafif ve daha az veri kullanan bir dizi Lite ve Go uygulamasını geri çevirdi. Bazı popüler seçenekler arasında Facebook Lite, Spotify Lite (bazı bölgelerde), Facebook Messenger Lite, Gmail Go, YouTube Go (bazı bölgelerde) ve UC Browser Mini bulunmaktadır. Bu uygulamalar sadece hızlı ve kolay çalışırlar, aynı zamanda genel olarak tam boyutlu muadillerinden daha az veri kullanırlar. Hepsini ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak, Spotify Lite gibi bazılarının hala normal abonelik fiyatları vardır.

Android için Facebook Lite İndir


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here