AIM Fix

0
433
Ücretsiz | 346 KB i n d i r
Editör İncelemesi
4.4

Özet

AIM Fix programını bilgisayarınıza indirerek sisteminize bulaşmış olan AIM virüslerini ortadan kaldırır ve sisteminizden temizler. Böylece bilgisayarınız tehditlere karşı güven içinde olur.

Sending
User Review
0 (0 votes)

AIM Virüslerini Temizleme Programı

İnternet kullanıcıları, sohbet ya da e-posta yoluyla, veya dosya indirme yoluyla kötü amaçlı yazılım enfeksiyonlarına maruz kalmaktadırlar. işte tam olarak bu durum, yalnızca birkaç seçkin antivirüs çözümü tarafından algılanıp engellenen AIM virüsünün durumudur; bu nedenle AIMFix adlı özel bir araç oluşturulmuştur.

Bu toplu posta solucanı aslında W32.Aplore@mm olarak adlandırılır ve IRC, e-posta ve AOL Anında Mesajlaşma Sistemi (AIM) kullanılarak yayılır. Outlook’un adres defterinden tüm adreslere belirli bir eki türü içeren bir e-posta mesajı gönderir.

Bu solucan IRC veya AIM ile bir bağlantı tespit ettiğinde, virüs bulaşmış bilgisayarda düşen bir .HTML dosyasına başvurarak bulduğu herhangi bir kanal veya sohbet kartvizitine bir web bağlantısı gönderir. Bu HTML dosyası bir web sayfası olarak görüntülenir ve kullanıcılara solucanı çalıştırmalarını ister.

Sponsorlu Bağlantılar

Bundan sonra, ana bilgisayarda rasgele adlandırılmış dosyalar oluşturarak kullanıcıların bunları manuel olarak silmelerini zorlaştırıyor. AIMFix bu işlemi otomatikleştirir, çünkü şüpheli dosyaları tarayıp kaldırır; ek bir kullanıcı girişi yapmadan bilgisayardan kaldırır.

Yazılımı çalıştırmak için kullanıcıların Windows komut satırı penceresini başlatmaları gerekir. Bilgisayarlarında AIMFix’i çalıştırdıktan sonra bir gelişme görmüyorsanız, tam bir temizlik işlemi için Güvenli Mod’da çalıştırmanız önerilir.

Tarama ve kaldırma işlemleri tamamlandıktan sonra uygulama, kullanıcıları e-posta ve IM şifrelerini bir güvenlik önlemi olarak değiştirmeye çağırırken, algılanan ve engellenen tehditlerin tümünü içeren ayrıntılı bir liste görüntüler.

AIM Fix Ekran Görüntüleri

Versiyon : 1.6.322.106
Dil : İngilizce
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here