AIDA64 Extreme Edition

0
760
Deneme Sürümü | 48.2 MB i n d i r
Editör İncelemesi
4.4

Özet

Yeni adıyla AIDA64 Extreme Edition, eski adıyla Everest Ultimate programı, raporları ve e-posta bildirimlerini destekleyen, kolaylaştırılmış Windows tanılama, kıyaslama ve donanım izleme yazılımıdır. Programda ayrıca Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Sending
Kullanıcı Oyu
0 (0 oy)

Bilgisayar Sistemi İzleme Programı

IDA64 Extreme, bilgisayarın donanım ve yazılım yapılandırmasında önemli bilgiler toplayan, Türkçe dil desteği bulunduran gelişmiş bir sistem tanılama yardımcı programıdır. Ayrıca, kullanıcıların karmaşık bellek, CPU ve FPU yeteneklerini test etmelerini sağlar. ancak bu araç gelişmiş bilgisayar kullanıcıları için tasarlanmıştır.

Hızlı kurulum ve gelişmiş arayüz

Kurulum prosedürü hızlı ve kolaydır. AIDA64, bilgisayar bileşenlerindeki tüm bilgilerin ayrı kategorilere ayrıldığı düzgün bir şekilde düzenlenmiş, kullanıcı dostu bir arayüzle gelir. Oldukça büyüktür ve güç yönetimi gibi bilgisayarın genel alanlarını kapsar.

Her bilgisayar bileşeni için kapsamlı bir inceleme

Ayrıntılı bilgi, anakart (CPU, yonga seti, BIOS gibi), işletim sistemi (işlemler, sistem sürücüleri, DLL dosyaları), sunucu (paylaşımlar, yerel ve global gruplar), ekran (GPU, çoklu DirectX, aygıtlar (girdi, yazıcılar), yazılım (otomatik başlatma girdileri, otomatik başlatma girdileri gibi), ağ (yollar, IE çerezleri) (güvenlik duvarı, antivirüs), yapılandırma (olay günlükleri, sistem dosyaları ve klasörleri) ve veritabanı (BDE ve ODBC sürücüleri).

Ölçütleri çalıştırın ve raporlar oluşturun

Sponsorlu Bağlantılar

AIDA64, hafızayı, CPU ve FPU’yu test etme konusuna gelince, donanım konfigürasyonuna dayalı olarak karşılaştırma yaparak bilgisayarın bir listesindeki diğer bilgisayarlarla karşılaştırılabilmesi için işlemciyi, CPU saatini, anakartı, yonga seti ve RAM’ı analiz eder. Seçilen herhangi bir bölgedeki bilgileri veya hepsini daha yakından incelenmek ve saklanmak için raporlara aktarabilir.

AIDA64 Extreme konfigürasyonu ile ilgili olarak, başka bir kullanıcı arayüzü diline geçmek, düzen siparişini değiştirmek, raporlar oluşturmak için çıktı klasörüne işaret etmek, karşılaştırma ölçümü yaparken e-posta bildirimlerini etkinleştirmek, etkinlik günlüklerini filtrelemek, listeye özel bileşenler eklemek mümkündür.

AIDA64 Extreme çalışırken açıkçası CPU ve RAM üzerinde oldukça fazla yer kaplıyor, ancak programın yanıtlama süresi iyidir.

AIDA64 Extreme Edition Ekran Görüntüleri

Versiyon : 5.95.4500
Dil : Türkçe
Sistem : Windows Tümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here